STS
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Trzy pewniaki i bój o trzecie miejsce. Co czeka nas dziś w Ultralidze?

Dziś wieczorem rozpocznie się drugi i zarazem ostatni dzień trzeciej kolejki Ultraligi. Standardowo czekają nas cztery spotkania, lecz w trzech z nich faworyt jest niemal pewny. Wyjątkiem będzie starcie zaplanowane na 19:30, gdzie choć pretendent do wygranej jest dość wyraźny, to patrząc na aktualną sytuację w tabeli zapowiada się ekscytujące widowisko. AGO ROGUE vs Gentlemen’s […]

Dziś wieczorem rozpocznie się drugi i zarazem ostatni dzień trzeciej kolejki Ultraligi. Standardowo czekają nas cztery spotkania, lecz w trzech z nich faworyt jest niemal pewny. Wyjątkiem będzie starcie zaplanowane na 19:30, gdzie choć pretendent do wygranej jest dość wyraźny, to patrząc na aktualną sytuację w tabeli zapowiada się ekscytujące widowisko.

AGO ROGUE vs Gentlemen’s Gaming
17:30

Zaczynamy jednak z wysokiego C, albo nawet i D. Przez duże „D” należy bowiem pisać dominację, jaka póki co panuje w Ultralidze za sprawą AGO ROGUE. Pięć meczów i pięć zwycięstw, a te w starciach z niżej usytuowanymi drużynami gładko lądowały na koncie akademii Łotrzyków. Dziś również czeka ją względnie łatwy rywal w postaci Gentlemen’s Gaming, które jak na razie było w stanie zwyciężyć jedynie piratesports. Nie pomogła nawet gra w podstawowym składzie – Dżentelmeni nie podołali ani Komputronik H34T, ani Illuminar Gaming, ani K1ck Neosurf. Mając to wszystko na uwadze, ich potencjalna wygrana w meczu otwierającym dzisiejsze zmagania będzie gigantyczną niespodzianką.

piratesports vs 7more7 Pompa Team
18:30

O włos większe szanse wydaje się mieć piratesports w drugim środowym spotkaniu. Naprzeciw Piratów staną podopieczni Adriana „Zeturala” Dziadkowca z 7more7 Pompa Teamu, którzy choć musieli uznać wyższość Illuminar Gaming, to obecnie znajdują się niepodzielnie na drugiej lokacie. I wielce prawdopodobne, że tam pozostaną do końca trzeciego tygodnia, bo mimo że piratesports ma na koncie jedną wygraną, to odniesioną w meczu z PRIDE. Starcie dwóch młodych składów, ale raz jeszcze z bardzo wyraźnym faworytem.

K1ck Neosurf vs Illuminar Gaming
19:30

Po dwóch jednostronnie zapowiadających się spotkaniach czeka nas bardziej wyrównane widowisko. A przynajmniej na takie się zanosi, biorąc pod uwagę, że K1ck Neosurf i Illuminar Gaming znajdują się obecnie – wespół z H34T – na najniższym stopniu podium. Rzecz jasna stawiając swoje pieniądze powinniśmy się skłaniać ku pierwszej formacji, która co prawda nie znajduje się tak wysoko, jak mogłyby o tym świadczyć jej ostatnie osiągnięcia, lecz i tak jest jednym z głównych faworytów do awansu na European Masters. Dla iHG będzie to szansa na przełamanie, bo dotychczas każdy tydzień kończyło wynikiem 1:1, ale jednocześnie zawsze wygrywało drugiego dnia danej kolejki. To jednak bardziej statystyczna ciekawostka niż jakiś przejaw siły Illuminar – w tym meczu będą musieli wyrwać swoim rywalom wygraną z gardła.

PRIDE vs Komputronik H34T
20:30

Najlepsze zostawia się na koniec? Cóż, chyba nie dzisiaj. Po sytym daniu w postaci poprzedniego meczu deserek będzie tym razem krótki i bezbolesny jak wyrwanie zęba. Bezbolesny przynajmniej dla Komputronik H34T, bo PRIDE po raz kolejny zmierzy się z drużyną z czołówki i całkiem prawdopodobne, że po raz kolejny poniesie porażkę. Wiem, że ostatnio pisałem, że to jeszcze nie koniec Orłów, ale H34T nie wydaje się być w zasięgu tej formacji i na (potencjalnie) pierwsze zwycięstwo przyjdzie jej jeszcze poczekać. Fanom PRIDE pozostaje mieć nadzieję, że nie dłużej niż do końca fazy zasadniczej.


Wszystkie mecze Alior Bank Ultraligi będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji oraz internecie na Twitchu i YouTube. Po więcej informacji dotyczących tej odsłony Mistrzostw Polski w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dla każdego coś miłego – dziś mecze m.in. Illuminar, HONORIS i AGO

W środę nie będziemy się nudzić. Czekają nas bowiem nie tylko kolejne, jedne z ostatnich już pojedynków Polaków w fazie zasadniczej ESEA Mountain Dew...