STS
fot.. BLAST Premier

mantuu i spółka z awansem na DreamHack Open Summer 2020

Zamknięte eliminacje do DreamHack Open Summer 2020 w Europie i Ameryce Północnej już za nami. Oznacza to, że cztery formacje CS:GO zapewniły sobie udział w online’owej imprezie – nie zabrakło też polskiego akcentu w postaci Mateusza „mantuu” Wilczewskiego. 22-latek wraz ze swoim OG gładko wywalczył sobie przepustkę na zawody, ale trzeba pamiętać, że miał też […]

Zamknięte eliminacje do DreamHack Open Summer 2020 w Europie i Ameryce Północnej już za nami. Oznacza to, że cztery formacje CS:GO zapewniły sobie udział w online’owej imprezie – nie zabrakło też polskiego akcentu w postaci Mateusza „mantuu” Wilczewskiego.

22-latek wraz ze swoim OG gładko wywalczył sobie przepustkę na zawody, ale trzeba pamiętać, że miał też dość łatwą drabinkę. Podczas zamkniętego turnieju kwalifikacyjnego międzynarodowy skład mierzył się bowiem z o wiele niżej notowanymi Elites Esports oraz sAw, nic więc dziwnego, że oba pojedynki wygrał 2:0, na żadnej z map nie tracąc więcej niż osiem rund. O wiele bardziej napocić się musiał drugi triumfator ze Starego Kontynentu, Endpoint. Co prawda podopieczni brytyjskiej organizacji również dwukrotnie triumfowali 2:0, ale zarówno potyczkę z ex-SMASH, jak i z Lyngby Vikings przypieczętowywali swoim zwycięstwem dopiero po dogrywce.

Ciekawie było też za oceanem, gdzie po awans niespodziewanie sięgnęło Ze Pug Godz. Miks złożony m.in. z Gage’a „Infinite’a” Greena i Jordana „Zellsisa” Montemurro, czyli zawodników, którzy próbowali ostatnimi czasy swoich sił w VALORANCIE, rozprawił się z wyżej notowanymi Chaos Esports Clubem i Teamem One, nawet się przy tym zbytnio nie pocąc. Dalej dostał się również Triumph – dzięki bardzo dobrej postawie Michaela „Grima” Wince’a oraz Paytyna „Juniora” Johnsona ekipa ta gładko pokonała Kinship, by potem w decydującym meczu ograć także Brazylijczyków z Yeah Gaming.

Awans na DH Open Summer zapewniły sobie następujące drużyny:

Europa

Ameryka Północna

Endpoint OG Triumph Ze Pug Godz

Zarówno w Europie, jak i Ameryce Północnej wolne zostało po sześć miejsc, które przekazane zostaną przez organizatora w formie bezpośrednich zaproszeń. Samo DreamHack Open Summer 2020 odbędzie się między 8 a 16 sierpnia i zapewni uczestnikom każdej z dwóch wspomnianych wyżej dywizji po 90 tysięcy dolarów w łącznej puli nagród.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

meyern definitywnie opuszcza MIBR

Krótka i nieobfitująca w zbyt wiele sukcesów przygoda Ignacio "meyerna" Meyera z MIBR oficjalnie dobiegła końca. Młody Argentyńczyk, który ostatnie ty...