STS
fot. AGO ROGUE

Szykuje się pełny emocji wieczór z Ultraligą. W menu m.in. starcie o fotel lidera

Sześć dni, sześć występów każdej z formacji i w przypadku dwóch drużyn seria sześciu zwycięstw/porażek. To za nami jeśli chodzi o dotychczasowy przebieg czwartego sezonu Ultraligi. Dziś czeka nas ostatni dzień pierwszej połowy fazy zasadniczej, a jedna z drużyn ma szansę zakończyć tę część perfekcyjnym rezultatem. Przed AGO ROGUE, bo o tym zespole mowa, jednak […]

Sześć dni, sześć występów każdej z formacji i w przypadku dwóch drużyn seria sześciu zwycięstw/porażek. To za nami jeśli chodzi o dotychczasowy przebieg czwartego sezonu Ultraligi. Dziś czeka nas ostatni dzień pierwszej połowy fazy zasadniczej, a jedna z drużyn ma szansę zakończyć tę część perfekcyjnym rezultatem. Przed AGO ROGUE, bo o tym zespole mowa, jednak nie lada wyzwanie – passę zwycięstw postara się przerwać obecny wicelider tabeli, 7more7 Pompa Team.

7more7 Pompa Team vs AGO ROGUE
17:30

Na to starcie nie będziemy musieli długo czekać – to właśnie ono zainauguruje dzisiejszą rywalizację. Jak już wspomniałem, dla AGO ROGUE będzie to szansa na perfekcyjny bilans po pierwszej połowie rozgrywek ligowych. W przypadku zwycięstwa Pompa Teamu natomiast czeka nas jeszcze bardziej zacięta walka o fotel lidera, bo obie drużyny będą miały na koncie po sześć wygranych i jedną porażkę. Jeśli jednak podopieczni Adriana „Zeturala” Dziadkowca poniosą porażkę, nie tylko zwiększy się dystans między RGO i resztą zestawienia, ale też 77xPT po pierwszej połowie będzie musiało dzielić drugą lokatę.

Gentlemen’s Gaming vs PRIDE
18:30

Przenieśmy się na drugi biegun i porozmawiajmy o sytuacji PRIDE. Jest ona zupełnie przeciwna do tego, co dotychczas zaprezentowało AGO ROGUE – zamiast sześciu wygranych Orły jak na razie szukają choć jednej i z bilansem 0-6 zamykają klasyfikację. Dziś przed nimi ostatnia okazja w pierwszej połowie rozgrywek na przełamanie, i to okazja dość dobra. Rywalem PRIDE będzie Gentlemen’s Gaming, które choć nie ma aż tak katastrofalnego bilansu, to również znajduje się w głębokim dołku. Dżentelmeni od czterech meczów nie odnieśli wygranej, a zwycięstwo w meczu z piratesports podczas inauguracyjnej kolejki to za mało, aby myśleć o bezpiecznej lokacie na półmetku rozgrywek.

K1ck Neosurf vs Komputronik H34T
19:30

Hop siup, zwinnym susem znowu wskakujemy do górnej połowy tabeli. Około 19:30 na Summoner’s Rifcie zobaczymy graczy K1ck Neosurf oraz Komputronik H34T, znajdujących się obecnie ex aequo na trzeciej lokacie. Sam ten aspekt może świadczyć o zażartej walce, ale warto pamiętać o ostatniej zmianie na dolnej alei H34T – miejsce Patryka „Biosuna” Kołkiewicza zajął Dominik „Zamulek” Biela (więcej o tej roszadzie możecie przeczytać, klikając w artykuł poniżej). Bez wątpienia może ona mieć spory wpływ zarówno na sam przebieg spotkania, jak i jego końcowy rezultat. Doliczając do tego doświadczenie zawodników, w tym meczu wypadałoby się skłaniać ku wicemistrzom poprzedniej edycji rozgrywek.

CZYTAJ TEŻ:
Wrzucał zdjęcie w koszulce PRIDE, a zagra w Komputroniku H34T
Illuminar Gaming vs piratesports
20:30

Po trzech ciekawie zanoszących się meczach czeka nas nieco mniej emocjonujący pojedynek, w którym wskazanie faworyta wydaje się być najłatwiejszym zadaniem. Przynajmniej patrząc na aktualną sytuację w tabeli, gdzie Illuminar Gaming choć jest tylko o jedną lokatę wyżej, to ma dwa punkty przewagi. Niezależnie więc od rezultatów dzisiejszych spotkań, iHG w dół nie powędruje, nawet jeśli poniesie porażkę. I może nieco wbrew temu, o czym pisałem w pierwszym zdaniu tego akapitu – ta porażka wcale nie jest tak niemożliwa. Zwłaszcza mając w pamięci poprzedni mecz z udziałem Piratów, w którym niemal zwyciężyli Pompa Team. Można? Można. Jeśli piratesports zaprezentuje się podobnie również dzisiaj, to zmniejszenie dystansu do wyżej usytuowanych formacji być może okaże się tylko formalnością.


Wszystkie mecze Alior Bank Ultraligi będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji oraz internecie na Twitchu i YouTube. Transmisja rozpocznie się o godzinie 17:00, natomiast pierwszy mecz wystartuje pół godziny później. Po więcej informacji dotyczących tej edycji Mistrzostw Polski w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ogromne zmiany w CoD: Warzone! Na serwerach wylądowała aktualizacja ważąca 30 GB

Dzisiejszej nocy na serwerach Call of Duty: Warzone pojawiła się kolejna duża aktualizacja w czwartym sezonie rozgrywki. Jak zwykle przynosi ona znacz...