STS
fot. Ubisoft North America

Poznajcie Hyper Scape, futurystyczne battle royale ze stajni Ubisoftu

To rok 2054, a technologia jest wszędzie. Pomaga ludziom przetrwać codzienną harówkę – od sieci neuronowych poprzez cybernetyczne ulepszenia aż po rozkwitające sztuczne inteligencje – ale dla 90% procent społeczeństwa życie jest ciężkie. Wielu, żeby przetrwać, pracuje dla ogromnych korporacji – to są szczęśliwcy. Istnieje jedynie jedna droga na szczyt… jeden sposób, by zmienić swój los i zdobyć coś lepszego: WYGRAJ intensywną rywalizację Battle Royale w wirtualnym świecie Hyper Scape.

Brzmi znajomo, co? Tak, na rynku gier komputerowych właśnie pojawiła się kolejna darmowa produkcja z gatunku battle royale – Hyper Scape. Za osadzony w miejskim środowisku futurystyczny tytuł odpowiada Ubisoft.

Gra od dziś jest w fazie testów technicznych, do których dostęp można dostać dzięki śledzeniu wybranych transmisji na Twitchu – to model dobrze znany nam z okresu po ujawnieniu światu VALORANTA. Niestety do udziału w kilkudniowej zamkniętej becie wytypowano użytkowników z zaledwie kilkunastu państw, a na opublikowanej liście zabrakło miejsca dla Polski. Oznacza to, iż własną opinię będziemy mogli wyrobić prawdopodobnie dopiero po oficjalnej premierze produkcji. A kiedy ona nastąpi? – Zamierzamy wydać pełną wersją gry w 2020, ale dokładną datę wskażemy na podstawie pierwszych testów, a także kolejnych. Nie chcemy udostępniać naszej produkcji w całości, dopóki nie będziemy pewni, że spełni oczekiwania i nasze, i naszych graczy – czytamy w oświadczeniu deweloperów.

A teraz przejdźmy do najważniejszego. Jak w ogóle wygląda rozgrywka w Hyper Scape? Do każdej potyczki przystąpić będzie mogło 100 graczy, do których dyspozycji zostanie przekazany szeroki arsenał nowoczesnej broni, a także specjalnych umiejętności – jak np. niewidzialność – które będzie można zdobyć już w trakcie walk. Według twórców to właśnie one mają pomagać graczom w uzyskaniu przewagi koniecznej do pokonania konkurencji. To będzie jednak możliwe także w inny sposób – zadba o to specjalny mechanizm losowo wzmacniający wszystkich walczących. Nie można zapomnieć także o nieodłącznym elemencie battle royale, czyli o regularnie zmniejszającej się strefie gry. Zamieszanie na arenie będzie można wykorzystać albo eliminując wszystkich oponentów, albo zdobywając wyjątkowy łup w postaci korony.

Obecnie w grze dostępny jest tylko jeden tryb – trio. Implementacja rozgrywki jeden na jednego (na jednego na jednego i tak dalej, aż do setki) to jednak tylko kwestia czasu. Więcej szczegółów dotyczących Hyper Scape znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sześciu kolejnych Polaków z awansem do głównego etapu Nine to Five

Polska scena CS:GO wystawi aż dwudziestu sześciu reprezentantów do walki w głównej fazie Nine to Five, czyli internetowego turnieju oferującego uczest...