Vander Rogue, LEC 2019 Summer Split Week 1
fot. Riot Games

Rogue pokonuje Origen w LEC i utrzymuje pozycję wicelidera

Przedostatnim dzisiejszym spotkaniem w ramach LEC było starcie pomiędzy Rogue a Origen. Po ostatniej wpadce w meczu przeciwko MAD Lions drużyna Kacpra „Inspireda” Słomy i Oskara „Vandera” Bogdana bardzo chciała dziś wygrać, ale Origen również ostrzyło sobie zęby na zwycięstwo.

Rogue
1:0 Origen Origen
Finn
Wukong
Alphari
Sion
Inspired
Trundle
Xerxe
Gragas
Larssen
Azir
Nukeduck
Orianna
Hans sama
Syndra
Upset
Ashe
Vander
Nautilus
Destiny
Tahm Kench

Gra rozpoczęła się bardzo powoli. Żadna z formacji nie decydowała się na wczesną agresję, ale w aspektach makro dominowało Rogue. Na pierwszą krew przyszło nam poczekać niemal kwadrans i dopiero kiedy Finn „Finn” Wiestål popełnił błąd pozycyjny doświadczyliśmy walki, w którą zaangażowało się kilku zawodników obydwu formacji. Łotrzyki nie przejmowały się zbytnio stratami w ludziach i skupiały się na obiektach neutralnych. Świetne wykorzystanie Heroldów stosunkowo szybko sprawiło, że przewaga w złocie na korzyść Rogue urosła do pięciu tysięcy.

Sytuacja zaogniła się na nowo w 32. minucie. Steven „Hans Sama” Liv został wyłapany przez graczy Origen, którzy chwilę później udali się prosto na Barona Nashora. Mimo to Rogue nie zamierzało odpuszczać, a Inspired i Emil „Larssen” Larsson tak długo przeszkadzali przeciwnikom, że Hans sama zdążył się odrodzić i na nowo dołączyć do walki, w ferworze której podkradł on fioletowe wzmocnienie.

Rogue otrzymało dar od losu i daną im szansę wykorzystało w stu procentach. Szybko zniszczone dwa inhibitory zapewniły podopiecznym Simona „freddy’ego122” Payne’a przewagę wizji, co z kolei umożliwiło im pokonanie drugiego Nashora. Domykanie gry szło jednak niezwykle mozolnie i na ostateczne rozstrzygnięcie musieliśmy poczekać aż do kolejnego Barona. Dopiero wtedy drużyna Polaków mogła świętować swoje szóste zwycięstwo w lidze.

Za chwilę czeka nas ostatnie dzisiejsze spotkanie w ramach LEC, a w nim Marcin „Jankos” Jankowski i jego G2 Esports zagra z Misfits. Transmisję z tego spotkania możecie obejrzeć na stronie lolesports.com oraz na kanałach Polsat Games w telewizji, na YouTube oraz Twitchu.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Selfmade, Fnatic, LEC 2020 Spring Split

Czy Fnatic przełamało niemoc? Drużyna Selfmade'a triumfuje nad SK w LEC

W ostatnim czasie Fnatic przeżywało w LEC lekki kryzys tożsamości. Mnóstwo skomplikowanych, specyficznych draftów, problemy z prowadzeniem rozgrywki.....