Inspired, Rogue, LEC 2020 Spring Split
fot. Riot Games/Michał Konkol

Rogue utrzymuje świetną formę. Ekipa Vandera i Inspireda niszczy SK w LEC

Dotarliśmy na półmetek fazy zasadniczej letniego splitu LEC 2020. Po dzisiejszych spotkaniach drużyny rozpoczną przygotowania do kolejnego etapu rozgrywek, a dziś jako pierwsi na Summoner’s Rifcie zameldowali się gracze Rogue i SK Gaming. Łotrzyki udanie rozpoczęły wczoraj czwarty tydzień i po zwycięstwie w spotkaniu z Origen drużyna Kacpra „Inspireda” Słomy i Oskara „Vandera” Bogdana ostrzyła sobie zęby kolejne punkty. SK z kolei wciąż cierpi na wahania formy, a dzisiejszy mecz zamiast przynieść rozwiązania, dodał jeszcze więcej znaków zapytania.

Rogue
1:0 SK Gaming
Finn
Gangplank
Jenax
Malphite
Inspired
Sett
Trick
Volibear
Larssen
Orianna
ZaZee
LeBLanc
Hans sama
Varus
Crownshot
Aphelios
Vander
Nautilus
LIMIT
Leona

Pierwsza krew polała się już w piątej minucie, kiedy to Finn „Finn” Wiestål samodzielnie wyeliminował Janika „Jenaxa” Bartelsa. To zabójstwo zainicjowało łańcuch reakcji, które ostatecznie spowodowały, że w ciągu dwóch minut byliśmy świadkami aż czterech kolejnych wykluczeń! Od tego momentu Rogue zaczęło dyktować tempo gry, zdobywając kolejne obiekty neutralne i powiększając przewagę w złocie. W piętnastej minucie ta wynosiła już aż pięć tysięcy.

Przy tak poukładanej drużynie jak Rogue przewidzenie dalszego przebiegu rozgrywki było banalnie proste. Przewaga wizji, Baron Nashor, oblężenie wrogiej bazy, koniec gry – wszystko to zostało bezbłędnie wykonane przez podopiecznych Simona „freddy’ego122” Payne’a, którzy kończą pierwszą połowę rundy zasadniczej w LEC z bilansem 7-2.

Kolejne spotkanie z udziałem Polaków rozpocznie się już o 19:00. Wtedy do Oskar „Selfmade” Boderek i jego Fnatic zmierzą się z FC Schalke 04. Transmisję z tego meczu możecie obejrzeć na stronie lolesports.com oraz na kanałach Polsat Games w telewizji, na YouTube oraz Twitchu. Po więcej informacji dotyczących LEC 2020 Summer Split zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wczoraj się udało, dziś powinno być jeszcze łatwiej. Polacy przed szansą na kolejne punkty w LEC

Podczas piątkowych meczów League of Legends European Championship wszystkie trzy zespoły z polskimi zawodnikami w składach odniosły zwycięstwo. Dziś p...