STS
fot. Winstrike Team

Hobbit bez drużyny. Triumfator Majora z 2017 roku żegna się z Winstrike

Niespełna trzy lata po tym, jak wygrał Majora, Abay „Hobbit” Khasenov wylądował na bezrobociu. Kazach, który swego czasu uważany był za jednego z najlepszych graczy w regionie CIS, zakończył dziś swoją dziewięciomiesięczną przygodę z Winstrike Teamem.

Dziś dokonałem trudnego wyboru i postanowiłem opuścić Winstrike, by iść dalej jako wolny zawodnik. Drużyna i organizacja naprawdę mnie wspierały, co doceniam i zawsze będę doceniać. Teraz jednak nadszedł czas, by się rozstać – ogłosił 26-latek, który do ekipy trafił w październiku ubiegłego roku na zasadzie wypożyczenia z HellRaisers. Od tego czasu wziął wraz z nią udział w szeregu online’owych imprez, sięgając po wicemistrzostwo LOOT.BET/CS Season 5 oraz ESL One Road to Rio. Co ciekawe, odejście Khasenova oznacza, że jego dotychczasowi koledzy stracą 20% punktów zdobytych w ramach eliminacji do ESL One Rio 2020.

Największą sławę Hobbit zyskał jako członek Gambit Esports, którego graczem był między październikiem 2016 a listopadem 2018. W tym czasie wraz ze swoim dotychczasowym składem sprawił ogromną sensację, zajmując pierwsze miejsce podczas PGL Major Kraków 2017. Wtedy też wróżono mu rychły transfer do Natus Vincere, ale do tego nigdy nie doszło – zamiast tego pod koniec 2018 roku kazachski strzelec trafił do HellRaisers, ale tam nie zachwycał, przez co niespełna pół roku później wylądował na ławce rezerwowych. Wybawieniem okazało się dla niego dopiero wypożyczenie do Winstrike, gdzie ponownie zaczął grać regularnie.

W tej sytuacji skład Winstrike Teamu prezentuje się następująco:

  • Aidyn „⁠KrizzeN⁠” Turlybekov
  • Viktor „⁠Lack1⁠” Boldyrev
  • Aleksey „⁠El1an⁠” Gusev
  • Vladyslav „⁠bondik⁠” Nechyporchuk
  • Dmitry „⁠hooch⁠” Bogdanov – trener/zmiennik
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

hatchy odsuwa się w esportowy cień. Powodem kłopoty zdrowotne

Wczoraj zakończył się projekt Zahatch o esport, którego jednym z liderów i pomysłodawców był Adrian „hatchy” Widera. Po ostatnim odcinku "Polskiego Mł...