Poprzednia kolejka Alior Bank Ultraligi nie tylko wyznaczyła półmetek fazy zasadniczej, ale też była przełomowa – po raz pierwszy w tym sezonie porażkę poniosło bowiem AGO ROGUE. To jednak nie jedyne, co działo się podczas czwartego tygodnia zmagań. Kolejny raz mogliśmy oglądać ekscytujące zagrania, na których widok aż wypadało zerwać się z fotela. Spośród wielu takich akcji wybraliśmy po raz kolejny najlepszych pięć, a nasze zestawienie poniżej.

5. A ty gdzie się wybierasz?

Piąte miejsce powędrowało do Nikolaya "Zanzaraha" Akatova i jego Trundle'a. Rosjanin pokazał już, że tą postacią grać potrafi, a jeśli ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości, Zanzarah udowodnił to po raz kolejny w meczu z 7more7 Pompa Teamem. Nieraz już jego Kolumny Lodu dawały się we znaki rywalom, a Łukasz "Pyrka" Grześkowiak stał się jedną z wielu ofiar popularnego "pillaru". Wspierający PT7 próbował uciec z bardzo nieprzyjemnej sytuacji, co grając Nautilusem, jest nieco łatwiejsze dzięki mobilności zapewnianej przez Zakotwiczenie. No, chyba że pewien wrogi Trundle postanowi zatrzymać go dzięki wspomnianej Kolumnie Lodu.

4. Siła w trójcy jedynego

Lokatę wyżej usadowił się nie jeden gracz, ale aż trójka. Trudno bowiem wyszczególnić, który z zawodników Illuminar Gaming najbardziej zasługuje na pochwałę podczas akcji z 34. minuty meczu z piratesports. Z jednej strony to Adrian "Odi11" Kruk zdobył triple killa, z drugiej widowiskową ucieczką spod topora popisał się Marcin "Warszi" Surała, a jeszcze z innej obu przy życiu ciągle utrzymywał Kacper "Czypsy" Zaparucha i jego Yuumi. W ostatecznym rozrachunku oglądaliśmy ekscytującą walkę drużynową, która zakończyła się wygraną iHG, a chwilę po tym również zgarnięciem Nashora.

3. Dwóch carrych w cenie jednego (ultimate'a)

Warszi nie jest jednak zdolny wyłącznie do ucieczek, co pokazał kilka minut później w tym samym meczu. W czterdziestej minucie akcja przeniosła się na drugą stronę mapy w okolice leża Starszego Smoka. Bestię próbowali zabić Piraci, ale zamiast tego stali się łatwym łupem dla przeciwników. Flanka w wykonaniu Dawida "Melonika" Ślęczki okazała się być tylko przykrywką, bo choć Jakub "Kralzer" Tylman odepchnął rywala, to stał się bezbronny wobec Fali Uderzeniowej wrogiego midlanera. Jednak nie tylko Kralzer padł ofiarą Warsziego – umiejętność ostateczna Orianny trafiła również drugiego prowadzącego piratesports, w mgnieniu oka wysyłając obu do piachu.

2. iBo co to wam było?

Wiceliderem dzisiejszego zestawienia został Marcin "iBo" Lebuda, który jako kolejny zaprezentował, do czego zdolny jest Wukong we właściwych rękach. Dotychczas Małpiego Króla mogliśmy oglądać głównie w roli rozstrzygającego walki drużynowe, ale jest on niemniej silny w walkach jeden na jednego. A jak trzeba, to nawet dwa razy jeden na jednego – najpierw toplanera K1ck próbował wyłączyć Jakub "Garp" Novotný, ale szybko pożegnał się z życiem. Sytuację próbował obrócić jeszcze Kamil "Meager" Pękacki, jednak znalazł się w całym zamieszaniu zwyczajnie za późno i w ostatecznym rozrachunku sam poniósł śmierć z rąk iBo.

1. Soraka, bo nie tylko leczy

Lubicie Sorakę? Pewnie, każdy lubi Sorakę, zwłaszcza gdy gra się przeciwko niej. Jej leczenie wcale nie daje się we znaki, w szczególności to global... dobra, koniec żartów. Bądźmy poważni, jak Adrian "Trymbi" Trybus w meczu z Komputronik H34T i zaserwujmy rywalom nie tylko frustrację wywołaną ciągłym leczeniem, ale też bilet na ekspres do fontanny. A jakby ktoś jeszcze miał coś przeciw niech zamilknie na wieki... albo przynajmniej do momentu, kiedy wieża pozbawi go życia. Bo Soraka to faktycznie trochę taki ambulans – jak trzeba, to leczy, a jak ktoś nie będzie uważał, to pożegna się z życiem.


Dziś o 17:30 rozpocznie się kolejny tydzień zmagań w ramach Alior Bank Ultraligi. Zainauguruje go spotkanie K1ck Neosurf z Gentlemen's Gaming, ale najbardziej emocjonująco zapowiada się trzecie dzisiejsze starcie, w którym zobaczymy 7more7 Pompa Team oraz Komputronik H34T. Więcej o dzisiejszych meczach w Ultralidze przeczytacie pod tym adresem, natomiast po więcej informacji dotyczących czwartego sezonu zmagań zapraszamy do naszej relacji tekstowej: