STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Illuminar gra dalej, morelz i spółka żegnają się z Nine to Five

Illuminar Gaming dołączyło do Wisły All in! Games Kraków w 5. rundzie Nine to Five. Polska formacja CS:GO w czwartek pokonała 2:0 Wizards Esports Club, którego graczem jest Piotr „morelz” Taterka, tym samym wyrzucając oponentów za burtę online’owej imprezy.

Illuminar Gaming 2:0 Wizards Esports Club
Mirage 16:4 Train 16:13  Nuke 

Polska piątka zanotowała potężne wejście w czwartkowy mecz i przez kilka pierwszych rund nie dała nawet dość rywalom do głosu. W efekcie w pewnym momencie prowadziła już nawet 10:0 i była na najlepszej drodze, by przejść przez pierwszą połowę suchą stopą. I pewnie tak by było, gdyby nie feralna runda numer 11. – to właśnie wtedy morelz i spółka zgarnęli pierwszy i jak się potem okazało ostatni punkt przed przerwą. Dopiero po przejściu na stronę CT Wizards podjęli realną próbę nawiązania walki i nawet wygrali pistoletówkę, ale ta na niewiele im się zdała. Illuminar potrzebowało bowiem zaledwie dwóch oczek, które zdobyło bardzo szybko, triumfując 16:4.

Niezrażeni tym laniem podopieczni hiszpańskiej organizacji na Traina przybyli z nowym zapasem sił i zafundowali iHG to samo, co wcześniej iHG zafundowało im. W trakcie początkowych minut to międzynarodowy skład wyraźnie dominował na serwerze, ale mimo obiecującego początku nie potrafił powtórzyć wcześniejszego wyczynu Polaków. Ci natomiast, gdy zatrzymali wreszcie rozpędzonych Czarodziejów, zaczęli odrabiać straty i radzili sobie z tym naprawdę sprawnie. I to na tyle, że tuż przed zmianą stron udało im się zyskać skromną, jednopunktową przewagę. Ale to nie był jeszcze koniec, bo Wizards do pewnego momentu starali się dotrzymać kroku iHG, ale w końcu opadli z sił. Na ich nieszczęście stało się to na ostatniej prostej, gdy ważyły się losy zwycięstwa. A Illuminar nie miało czasu na odpoczynek i zamiast tego przechyliło szalę na swoją stronę wynikiem 16:13.

Już jutro kolejne mecze w ramach Nine to Five – ostatnią szansę na awans do fazy pucharowej online’owych rozgrywek będą mieć Wisła All in! Games Kraków oraz Illuminar Gaming.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Powrót do przeszłości w League of Legends. Retro C9 zmierzy się z retro TSM-em

Weekendowa przerwa od League of Legends European Championship 2020 Summer dla części kibiców w Europie oznaczać będzie odpoczynek od śledzenia zmagań...