W ubiegłym tygodniu miało miejsce sporo znaczących wydarzeń w świecie esportowym. Prawdopodobnie najważniejszym jest kolejny epizod walki z cheaterami przez Valve, które ponownie wytoczyło im ciężkie działa. Poznaliśmy też szczegóły roszad w North i Illuminar Gaming, nową bohaterkę w League of Legends, czy triumfatora północnoamerykańskiej edycji cs_summit 6.

Tryb Zaufany w CS:GO

Valve wytoczyło kolejne działa w walce z oszustami. Mowa tu o Trybie Zaufanym, który po niecałych dwóch tygodniach w becie zawitał do Counter-Strike'a: Global Offensive. Od aktualizacji blokowane są programy wchodzące w interakcje z CS:GO.

https://cybersport.pl/261103/csgo-aktualizacja-trust-tryb-zaufany-update/

Kjaerbye żegna się z North

Gdy w połowie maja Markus „Kjaerbye” Kjærbye przeszedł na urlop zdrowotny, wydawało się, że wkrótce ponownie pojawi się na serwerze w barwach North. Duńczyk i jego organizacja jednak się rozstali, a sam 22-latek deklaruje, że to nie koniec jego przygody z Counter-Strikiem.

https://cybersport.pl/261351/historia-bez-happy-endu-kjaerbye-definitywnie-zegna-sie-z-north/

Evil Geniuses wygrywa amerykańską edycję cs_summit 6

W ubiegłym tygodniu zakończyły się również północnoamerykańskie zmagania w ramach cs_summit 6. W drugich eliminacjach do Majora w Rio zwyciężyli reprezentanci Evil Geniuses. Okazali się oni lepsi od Gen.G Esports, czyli triumfatorów ESL One Road to Rio.

https://cybersport.pl/260703/evil-geniuses-najlepsi-podczas-polnocnoamerykanskiego-cs_summit-6/

Znamy czterech uczestników play-offów Ultraligi

W minionym tygodniu poznaliśmy również aż cztery drużyny, które zagrają w play-offach Ultraligi. Na samym starcie pewność gry w dalszym etapie zyskało prowadzące w tabeli AGO ROGUE. Później komfort zyskały natomiast 7more7 Pompa Team, K1ck Neosurf oraz Komputronik H34T.

https://cybersport.pl/261056/trzy-kolejne-miejsca-w-play-offach-ultraligi-zajete-juz-tylko-dwa-do-zgarniecia/

Lillia nową bohaterką w League of Legends

W League of Legends pojawi się nowa bohaterka – Lillia. Zaprezentowano już jej zwiastun oraz zestaw umiejętności.

https://cybersport.pl/260889/lillia-nowa-bohaterka-w-league-of-legends-zobacz-zwiastun-postaci-i-jej-umiejetnosci/

BIG pierwszy raz w historii na czele rankingu HLTV

W erze turniejów online różnice punktowe na szczycie rankingów są niezwykle małe. Skorzystało z tego BIG, które wygrywając dwa duże turnieje – DreamHack Masters Spring i cs_summit – zdołało awansować na pierwszą lokatę.

https://cybersport.pl/260802/big-po-raz-pierwszy-w-historii-liderem-rankingu-hltv/

reatz ustępuje ze składu Illuminar

Paweł „reatz” Jańczak ustąpił z głównego składu Illuminar Gaming. Głównym czynnikiem był stan psychiczny 25-latka, który miał się ostatnio pogorszyć. Jańczak nie opuszcza jednak swojej drużyny na stałe i nie wyklucza powrotu w przyszłości.

https://cybersport.pl/261493/reatz-ustepuje-ze-skladu-illuminar-obecnie-moj-stan-psychiczny-jest-daleki-od-tego-jaki-byl/

G2 wygrywa Vitality European Open

Patryk „Patitek” Fabrowski wraz ze swoją ekipą wygrali Vitality European Open. W wielkim finale G2 Esports mimo porażki na pierwszej mapie nie dało szans swoim rywalom w pozostałych potyczkach, dzięki czemu zgarnęło 10 000 euro nagrody głównej.

https://cybersport.pl/261502/pewna-wygrana-i-zasluzone-mistrzostwo-g2-patitka-triumfatorem-vitality-european-open/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.