Unknown
fot. ESL

W drugiej dywizji Ultraligi coraz mniej znaków zapytania. Dziś przedostatnia kolejka sezonu zasadniczego

Druga dywizja Alior Bank Ultraligi nieubłaganie zbliża się do końca sezonu zasadniczego. Dziś czeka nas przedostatnia kolejka spotkań, ale sytuacja w tabeli wydaje się być już dawno rozstrzygnięta. Akademie Komputronik H34T i Gentlemen’s Gaming oraz devils.one mają już tylko iluzoryczne szanse na awans do play-offów.

Dzień meczowy zostanie zainaugurowany przez pewną play-offowego awansu akademię 7more7 Pompa Team i okupujące czwartą lokatę piratesports Academy. Będzie to jedyne dzisiejsze spotkanie, które rozpocznie się o 17:00. Faworytem z pewnością jest Pompa, ale Piraci podrażnieni ostatnimi słabymi występami z pewnością będą chcieli pokazać pazur.

Godzinę później równolegle rozpoczną się mecze H34T Young Flames i Gentlemen’s Academy, których rywalami będą kolejno Team ESCA Gaming i devils.one. Bardzo ciekawie zapowiada się starcie pomiędzy Dżentelmenami i Diabłami. Ci pierwsi w zeszłym tygodniu wymienili prawie cały skład, który pomimo dwóch porażek nie wyglądał źle, a ci drudzy nauczyli się w końcu wygrywać, czego efektem jest piąte miejsce w tabeli.

Następnym punktem programu są swoiste derby najmłodszych drużyn w całej lidze – H34T zagra z devils.one, a w tym samym czasie Gentlemen’s Academy podejmie PRIDE. Oba mecze zapowiadają się bardzo ciekawie, bo trudno wskazać w nich wyraźnego faworyta. Diabły ostatnio nie punktują, a Płomyki radzą sobie coraz lepiej. Zagadką też pozostaje forma PRIDE, które już teraz jest pewne spadku z ligi.

O 20:00 również zobaczymy dwa spotkania, oba pomiędzy zespołami ze ścisłej czołówki. Pompa zmierzy się z soon to be named, a Piraci stawią czoła ESCA. Drugi z tych meczów będzie o tyle istotny, że obie ekipy dzieli w tabeli tylko jedna wygrana, a bezpośredni pojedynek jest najlepszą drogą do tego, by zniwelować straty lub na dobre odeprzeć pogoń.

Piąta kolejka meczów zostanie domknięta przez ekipy znajdujące się na dwóch przeciwległych biegunach tabeli. STBN zagra z PRIDE i jest to mecz pozbawiony jakiejkolwiek stawki. Drużyna Marcina „Unknowna” Kubickiego pewna jest już awansu, a Orły spadku.

Prawa do transmisji drugiej dywizji Ultraligi są otwarte, każdy więc może spróbować swoich sił w komentowaniu rozgrywek. Swoje transmisje dziś prowadzić będą m.in.: Liga Grimorr, AstroBoyz czy studio_live.

Oto harmonogram 5. kolejki:

13 lipca
17:00 7more7 Pompa Team Academy vs piratesports Academy BO1
18:00 H34T Young Flames vs Team ESCA Gaming BO1
18:00 Gentlemen’s Academy vs devils.one BO1
19:00 H34T Young Flames vs devils.one BO1
19:00 Gentlemen’s Academy vs PRIDE Academy BO1
20:00 7more7 Pompa Team Academy vs soon to be named BO1
20:00 piratesports Academy vs Team ESCA Gaming BO1
21:00 soon to be named vs PRIDE Academy BO1

Szczegółowe informacje na temat drugiej dywizji Ultraligi znajdziecie w naszej relacji:

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AVEZ pokonuje Wisłę All in! byali i spółka w ćwierćfinale Nine to Five

Znamy pierwszą polską drużynę, która weźmie udział w ćwierćfinałach Nine to Five! W bratobójczym pojedynku AVEZ Esport pokonało Wisłę All in! Games Kr...