STS
fot. Illuminar Gaming

Illuminar ogrywa K1ck i melduje się w play-offach Ultraligi!

To, czego nie udało się dokonać w piątym tygodniu, Illuminar zrobiło tydzień później. Czwarta drużyna trzeciego sezonu Alior Bank Ultraligi wygrała z K1ck Neosurf i zapewniła sobie tym samym grę w etapie pucharowym zmagań.

K1ck Neosurf 0:1 Illuminar Gaming
iBo
Renekton
Melonik
Wukong
Shlatan
Trundle
Tabasko
Olaf
Matislaw
Orianna
Warszi
Galio
Puki Style
Aphelios
Odi11
Ziggs
Mystiques
Nautilus
Czypsy
Senna

Starcie to można było uznać za mecz o sześć punktów. Illuminar ciągle nie było pewne udziału w etapie pucharowym i zwycięstwo z K1ck Neosurf zagwarantowałoby tak upragniony spokój. Wtorkowy rywal iHG po zwycięstwie 7more7 Pompy Teamu z piratesports oddalił się natomiast od drugiej lokaty. Wysoką stawkę dało się wyczuć od samego początku, bowiem obie drużyny były bardzo spokojne i unikały walki. W konsekwencji w pierwszych piętnastu minutach kibice zobaczyli ledwie po dwa zabójstwa po obu stronach i po jednej zburzonej wieży. Minimalna przewaga w złocie była na koncie ekipy Lucjana „Shlatana” Ahmada.

W środkowym etapie spotkania tempo pozostało niezmienne, a głównymi atrakcjami były pojedyncze zabójstwa dla K1ck. Strona niebieska mogła pochwalić się dużo lepszą wizją na Summoner’s Rifcie i dużo większą chęcią do walki. To właśnie drużyna Shlatana szukała potyczek drużynowych i dużo lepiej się w nich zachowywała, a główne pochwały należą się Marcinowi „iBo” Lebudzie i kontrolowanemu przez niego Renektonowi, którego niesamowita wytrzymałość była największym problemem iHG.

Z każdą minutą dało się wyczuć, że niebieski zespół chce za wszelką cenę zgładzić Nashora, ale niebyt przygotowane podejście skończyło się błędem wykorzystanym przez formację Wojciecha „Tabasko” Kruzy. Z pomocą fioletowego wzmocnienia Illuminar szybko dostało się do bazy K1ck, ale nie miało na tyle siły, by zamknąć mecz. Przez moment to rywal był o krok od triumfu, ale jedna wieża przy Nexusie i heroiczna walka będących przy życiu bohaterów iHG pozwoliły obronić bazę, a kilka minut później zadać cios na wagę zwycięstwa.

Już za moment rozpocznie się kolejny mecz, w którym zobaczymy Komputronik H34T i PRIDE. Spotkanie będziecie mogli oglądać na kanałach Polsat Games w telewizji, a także na Twitchu i YouTube. Po więcej szczegółów dotyczących Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Jactroll, Team Vitality, LEC 2020 Spring Split

Jactroll: Wprowadzę do Origen trochę dynamiki i decyzyjności

Choć kilka tygodni temu w zaprezentowanym przez Team Vitality składzie na letni split League of Legends European Championship 2020 znalazło się miejsc...