Jeszcze kilka kolejek temu PRIDE zamykało tabelę czwartego sezonu Alior Bank Ultraligi bez zwycięstwa na koncie. Dzisiejszy triumf nad Komputronik H34T sprawia, że Jakub "Garp" Novotný i spółka mają coraz większą szansę awansować do etapu pucharowego. Obecnie Orły dalej plasują się jednak w strefie spadkowej, tracąc jeden punkt do Gentleman's Gaming.

Komputronik H34T 0:1 PRIDE
Glebo
Gangplank
Garp
Vladimir
Chris
Volibear
Kanna
Trundle
bucu
LeBlanc
Proker
Orianna
Zamulek
Ashe
itzRenifer
Ezreal
xCharm
Nautilus
Meager
Thresh

Sytuacja PRIDE w kontekście awansu do play-offów była mocno skomplikowana i trzeba spełnienia wielu warunków, by Konrad "itzRenifer" Potępa i spółka mieli okazję pokazać swoje umiejętności w kolejnym etapie. Orły nie były faworytem w starciu z Komputronik H34T, ale od samego początku strona czerwona nie bała się ryzykować i bardzo chciała przejąć kontrolę na Summoner's Rifcie. Rywal także zdecydował się wybrać postacie bardzo aktywne, co zwiastowało emocjonującą rywalizację.

Celem obu drużyn było zgarnięcie jak największej liczby złota, które miało przełożyć się na lepsze przedmioty i więcej siły w walkach drużynowych. W pierwszych dwudziestu pięciu minutach kibice oglądali liczne potyczki i starcia, ale żadna piątka nie była w stanie przejąć kontroli i wysunąć się na zdecydowane prowadzenie. Status quo utrzymywał się przez ponad pięćdziesiąt minut i dopiero Nashor oraz cztery zgony zawodników H34T pozwoliły PRIDE postawić kropkę nad i w postaci zniszczenia niebieskiego Nexusa.

Na koniec pierwszego dnia szóstego tygodnia zobaczymy rywalizację AGO ROGUE i Gentlemen’s Gaming. Spotkanie będziecie mogli oglądać na kanałach Polsat Games w telewizji, a także na Twitchu i YouTube. Po więcej szczegółów dotyczących Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej.