STS
x-kom AGO
fot. x-kom AGO/Łukasz Bartyzel

Zapowiedziano lanowy turniej CS:GO z 300 tys. dolarów w puli. Polacy zagrają w eliminacjach

Spółki CGA i 5EPlay ujawniły pierwsze szczegóły dotyczące FunSpark ULTI – turnieju CS:GO z pulą nagród o wysokości 300 tysięcy dolarów. W zawodach udział weźmie łącznie osiem drużyn, z których połowa zostanie wyłoniona w internetowych eliminacjach.

Turniej jest obecnie zaplanowany na 1-6 grudnia, lecz prawdopodobnie zostanie przełożony na przyszły rok. Chińska Generalna Administracja Sportu ogłosiła bowiem w ubiegłym tygodniu, że z powodu pandemii Chiny nie będą organizowały do końca 2020 żadnych imprez sportowych. Zawody odbędą się w Pekinie, Hainan albo Chengdu – ostateczna decyzja jeszcze nie została podjęta. Jak przyznał przedstawiciel CGA w rozmowie z HLTV.org, turniej odbędzie się, gdy gracze będą mogli bezpiecznie przybyć do Państwa Środka.

Aktualnie jedynymi potwierdzonymi uczestnikami są TYLOO oraz FURIA Esports. Pierwsza z wymienionych ekip od końca ubiegłego sezonu ESL Pro League nie miała okazji rywalizować z drużynami spoza swojego regionu. Brazylijczycy zaś, pokonując takie ekipy jak Team Liquid czy MIBR, niedawno zdołali awansować na czwartą lokatę w rankingu HLTV.

Od 8 sierpnia do 10 października będziemy świadkami eliminacji mających miejsce aż w trzech regionach – Europie, Ameryce Północnej i Azji. Z pierwszego wymienionego kontynentu na zawody awansują dwie drużyny, zaś z drugiego oraz trzeciego tylko jedna. Również uczestnicy kwalifikacji będą mogli otrzymać nagrody, których pula w tym przypadku wyniesie 37 500 dolarów. Na serwerze pojawią się m.in. gracze z naszego kraju, reprezentanci x-kom AGO i Sprout. Na liście mogą pojawić się jednak jeszcze inne rodzime formacje, gdyż organizatorom do rozdzielenia pozostały jeszcze cztery sloty. Jeśli chodzi o Amerykę Północną, jeden slot w kwalifikacjach przypadł Cloud9. Na liście uczestników próżno natomiast szukać Team Envy Michała „MICHA” Müllera.

Tak obecnie wygląda lista uczestników europejskich eliminacji:

x-kom AGO Dignitas Endpoint forZe
Giants Gaming Team Heretics Movistar Riders North
Sprout Syman Gaming Winstrike Team x6tence

FunSpark ULTI nie jest też pierwszym turniejem organizowanym przez CGA. Firma w swoim portfolio ma już Puchar Chin oraz NEST Pro Series.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Mocny cios w Infernum Apheliosa. Co jeszcze jest planowane na patch 10.15 w LoL-u?

Patrząc na to, co potrafi wyczyniać Aphelios w League of Legends można się zastanawiać, czy Riot Games będzie potrzebował kolejnych dwustu lat doświad...