STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Falstart Arcane Wave. Polki przegrywają w pierwszym meczu DreamHack Showdown Summer

Początek przygody Arcane Wave z DreamHack Showdown Summer 2020 zdecydowanie nie wypadł po myśli rodzimych kibiców. Jedyna polska drużyna CS:GO w stawce przegrała bowiem z Teamem DeftFox, którego członkiniami są wicemistrzynie ostatniego sezonu ESL Sprite Mistrzostw Kobiet, Victoria „Victoria” Ukasova oraz Ksenia „Ksu” Volkova. Arcane Wave 0:2 Team DeftFox Train 8:16 Dust2 5:16  Mirage  Zawodniczki […]

Początek przygody Arcane Wave z DreamHack Showdown Summer 2020 zdecydowanie nie wypadł po myśli rodzimych kibiców. Jedyna polska drużyna CS:GO w stawce przegrała bowiem z Teamem DeftFox, którego członkiniami są wicemistrzynie ostatniego sezonu ESL Sprite Mistrzostw Kobiet, Victoria „Victoria” Ukasova oraz Ksenia „Ksu” Volkova.

Arcane Wave 0:2 Team DeftFox
Train 8:16 Dust2 5:16  Mirage 

Zawodniczki Arcane Wave zaczęły mecz z wysokiego C, zgarniając nie tylko pistoletówkę, ale również i dwie następujące po niej rund. Wydawało się to być dobrym prognostykiem na przyszłość, ale problem w tym, że w rundzie czwartej DeftFox w końcu stanęło na nogi. A potem przejęło pałeczkę. Rosjanki skrzętnie nie tylko odrobiły wszelkie straty, ale nawet same wyszły na prowadzenie, które mimo problemów utrzymały aż do przerwy. Niemniej rezultat 6:9 nie był dla Polek tragiczny i spokojnie można było z niego wrócić. Ba, wyglądało nawet na to, że faktycznie się to uda, bo podopieczne Illuminar Gaming po raz drugi okazały się lepsze w strzelaniu z pistoletów. Niestety niewiele im to dało – w drugiej połowie grał już tylko skład z Europy Wschodniej, który w kolejnych minutach oddał AW jeszcze tylko jedną rundę, zgarniając całą resztę. Efekt? Porażka naszych rodaczek w stosunku 8:16.

Po chwili obie formacje przeniosły się na Dusta2, gdzie Arcane Wave po raz trzeci tego dnia zgarnęły rundę pistoletową. Ale podobnie jak poprzednio, także i tym razem fakt ten nie pomógł polskim zawodniczkom w wypracowaniu przewagi. Zamiast tego swój koncert rozpoczęło grające w ataku DeftFox, które raz po raz skutecznie omijało wątłą defensywę ekipy znad Wisły, sukcesywnie powiększając swoje prowadzenie. Prowadzenie, które po przerwie wzrosło jeszcze bardziej, bo Rosjanki w końcu dały sobie radę podczas pistoletówki, praktycznie odbierając graczkom Piotra „besburgera” Besera nadzieję na korzystne rozstrzygnięcie. Te jako terorrystki nie powiększyły już swojego dorobku, przez co finalnie przegrały bolesnym 5:16.

Dzisiejsza porażka oznacza, że Arcane Wave spadło do drabinki przegranej, w której już jutro rozegra swój mecz. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji DreamHack Showdown Summer 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Perfekcyjne Rogue i Fnatic, a do tego G0-2?

Popołudniowo-wieczorne godziny w piątek i sobotę polecamy spędzić wraz z najlepszymi drużynami League of Legends w Europie, czyli oglądając League of...