fot. Izako Boars

paTiTek dwa kroki od kolejnego mistrzowskiego tytułu

Międzynarodowy skład G2 Esports ma szansę na drugi z rzędu mistrzowski tytuł imprezy z cyklu IGNITION SERIES. Ekipa Patryka „paTiTka” Fabrowskiego musi jednak postawić jeszcze dwa kroki, by ostatecznie zająć pierwsze miejsce podczas WePlay! Invitational.

Jeżeli ktoś wcześniej wątpił w G2, to po fazie grupowej online’owych zawodów VALORANTA musiał zmienić zdanie. Podopieczni organizacji Carlosa „ocelote’a” Rodrígueza jako jedyni przeszli bowiem przez pierwszy etap niepokonani i są zdecydowanym faworytem nie tylko sobotniego półfinału z need more DM, ale i całej imprezy w ogóle. Najpierw skupmy się właśnie na Węgrach z NMDM, których paTiTek i spółka spotkali przy okazji niedawnego Vitality European Open, gromiąc ich wówczas dwukrotnie 13:5. Powtórka nie jest wcale mało prawdopodobna.

Trzy godziny wcześniej odbędzie się natomiast pierwszy półfinałowy pojedynek. W nim zobaczymy w akcji Ninjas in Pyjamas, które w piątek rozegrało trudny, trzymapowy mecz z G2 i chociaż walczyło dzielnie, to ostatecznie poległo 1:2. A przecież z fish123 nie musi być wcale łatwiej. Drużyna, której członkiem jest m.in. Adil „ScreaM” Benrlitom ostatnio łączona była z przenosinami do Teamu Liquid, ale nim te ewentualnie dojdą do skutku, może ona dołożyć do swojego dorobku kolejny triumf. A spotkanie z NiP-em może w tym pomóc.

Sobotni harmonogram WePlay! Invitational w VALORANTA prezentuje się następująco:

18 lipca

Półfinał

16:00 fish123 vs Ninjas in Pyjamas BO3
19:00 G2 Esports vs need more DM BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale We Play! na Twitchu. WePlay! Invitational potrwa do 19 lipca i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 50 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rzut okiem na LVP SLO. Jak w hiszpańskiej lidze LoL-a radzą sobie Polacy?

Zmagania prowadzone w ramach letniej rundy SuperLiga Orange przekroczyły już półmetek i nieubłaganie zmierzają ku końcowi. Wszystkie drużyny uczestnic...