fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Zostały już tylko cztery zespoły. Dziś ruszają play-offy drugiej dywizji Ultraligi

Druga dywizja Alior Bank Ultraligi wkracza w decydującą fazę. Cztery najlepsze zespoły League of Legends sezonu regularnego rozpoczną dziś zmagania w play-offach.

Choć soon to be named, 7more7 Pompa Team Academy, Team ESCA Gaming i piratesports Academy już dawno były pewne awansu do kluczowego dla rozgrywek etapu, to wyniki spotkań z ostatnich tygodni sprawiły, że trudno jednoznacznie ocenić siłę poszczególnych formacji.

Wydaje się jednak, że dziś jeszcze nie czas na zaskoczenia. Mistrzowie sezonu zasadniczego z soon to be named zagrają z najniżej notowaną z top 4 drużyną – piratesports Academy, a akademia Pompy podejmie ESCA, z którym jeszcze w tym sezonie nie przegrała. Oba mecze rozpoczną się dziś o godzinie 17:00, a odbędą się w formacie BO5. Oprócz tego przegrani będą jeszcze mieli szansę na awans do finału poprzez drabinkę przegranych.

Najprawdopodobniejszym scenariuszem jest awans STBN i Pompy do drugiej rundy, co oznaczałoby, że ESCA i piratesports rozegrają w czwartek mecz ostatniej szansy. Świetna forma drużyny Sebastiana „niQ” Robaka sprawia też, że trudno w tym momencie nie mówić o soon to be named jak o faworycie do zwycięstwa całej drugiej Ultraligi. I choć warto pamiętać o tym, że ESCA już dwukrotnie zdołało pokonać niQ i spółkę w sezonie regularnym, to szansa na to, że obie drużyny spotkają się w bezpośrednim pojedynku w play-offach, jest dość mała.

Przypominamy, że prawa do transmisji rozgrywek są otwarte, co oznacza, że nie będzie jednego, oficjalnego streamu. Mecz Pompa vs ESCA pokazywany będzie przez Ligę Grimorr i prawdopodobnie przez właściciela organizacji, Sergiusza „TheNitroZyniaka” Górskiego. Jeżeli jednak woleliście zobaczyć Piratów i STBN, możecie mieć problem, bo jak na razie nikt nie zadeklarował chęci transmitowania tego spotkania.

20 lipca
17:00 soon to be named vs piratesports logo piratesports Academy BO5
17:00 7more7 Pompa Team Academy vs Team ESCA Gaming BO5

Szczegółowe informacje na temat drugiej dywizji Ultraligi znajdziecie w naszej relacji:

 

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ważą się losy Na`Vi. I nie wszystko zależy od Savesa i spółki

Przed nami ostatnia już kolejka pierwszego etapu European League w Rainbow Six: Siege. Co prawda większość ekip już wcześniej poznała swój los, ale na...