Ostatni, siódmy tydzień sezonu zasadniczego Alior Bank Ultraligi rozpocznie się już za kilka godzin, a my w końcu poznamy część odpowiedzi na nurtujące nas pytania, których jest naprawdę sporo. Przede wszystkim nadal nie wiemy, kto zajmie drugie miejsce w tabeli, zapewniające awans na European Masters, a także kto będzie ostatnim, szóstym uczestnikiem play-offów. Najbliżej upragnionej promocji jest oczywiście Genlemen's Gaming, ale nie bez szans jest też PRIDE, które w ostatnich tygodniach nabrało rozpędu i z pewnością tanio skóry nie sprzeda. Co ciekawe, na miejscu numer sześć może znaleźć się też... Illuminar Gaming! Co prawda jest to scenariusz niezwykle mało prawdopodobny, ale matematyczne szanse na to są, co tylko świadczy o tym, jak zagmatwaną i złożoną sytuację w tabeli mamy.

7more7 Pompa Team vs Gentlemen's Gaming
17:30

Jako pierwsi na Summoner's Rifcie pojawią się zawodnicy 7more7 Pompa Team  i Gentlemen's Gaming. Oba zespoły bardzo potrzebują punktów, więc przed podopiecznymi Michała "Flasha" Kosickiego stoi naprawdę trudne zadanie. Pompa w tym sezonie potknęła się tylko trzykrotnie, przy czym ani razu nie straciła punktów w starciu z ekipą z dolnych rejonów tabeli. Jednak czy Dżentelmeni mają zerowe szanse na zwycięstwo? Na pewno nie. Nabuzowani po zwycięstwie w meczu z Illuminar z pewnością będą chcieli znów sprawić niespodziankę. Gracze GG zobaczyli, że da się, i dziś, jeśli chcą wygrać, będą musieli wykorzystać każdy, nawet najdrobniejszy błąd, który popełni Pompa.

piratesports vs PRIDE
18:30

Choć Piraci pozbawieni są już szans na awans do play-offów, to ich dzisiejsze spotkanie z PRIDE zapowiada się naprawdę świetnie. Nie każdy o tym pamięta, ale to właśnie Orły były jedynym zespołem, który jak na razie uległ drużynie prowadzonej przez Patryka "Tuksiarza" Ewertowskiego, niewykluczone więc, że dziś czeka nas powtórka z rozrywki. Z drugiej strony ostatnie występy piratesports były po postu słabe, a międzynarodowy skład PRIDE z tygodnia na tydzień zyskuje na sile. Najważniejsze jest jednak to, że ewentualna porażka PRIDE rozwiewa wszystkie wątpliwości dotyczące awansów do fazy play-off. W takiej sytuacji do kolejnego etapu rozgrywek przejdą Gentlemeni, a Orły wraz z piratesports walczyć będą o utrzymanie z najlepszymi ekipami drugiej dywizji Ultraligi.

Illuminar Gaming vs Komputronik H34T
19:30

Konia z rzędem temu, kto potrafi przewidzieć przebieg spotkania Illuminar Gaming z Komputronik H34T. Oba zespoły w ostatnim czasie grają w kratkę, przeplatając zaskakujące zwycięstwa z równie zaskakującymi porażkami. H34T potknęło się z PRIDE, iHG z Gentlemen's, ale dziś nie będzie już miejsca na błędy.

Drużyna braci Malczyńskich wciąż ma szansę na awans z drugiego miejsca w tabeli na EU Masters, a dzisiejsza ewentualna porażka może praktycznie ją przekreślić. Zawodnicy Illuminar nie mają na sobie aż tak dużej presji, bo w tym momencie walczą oni jedynie o lepsze rozstawienie w drabince play-offowej, ale jest to zdecydowanie mecz o honor. W szeregach H34T występuje bowiem kilku graczy, którzy mieli przeszłość związaną z Okiem – Piotr "Glebo" Dąbrowski, Krystian "Chris" Dobrzański, a nawet Marcin "bucu" Świech, który nie dostał się do obecnego składu iHG po otwartych tryoutach zorganizowanych przez Jakuba "Bezuma" Iwanickiego. Jedno jest pewne – na Summoner's Rifcie dziś będzie się działo.

K1ck Neosurf vs AGO ROGUE
20:30

Pierwszy dzień siódmego tygodnia Ultraligi zakończymy w pięknym stylu. Mecze K1ck i AGO, a w szczególności pojedynki Pawła "Woolite'a" Pruskiego i Łukasza "Pukistyle'a" Zygmunciaka zawsze elektryzują kibiców polskiej sceny LoL-a. Niestety, nasze esportowe święto wydaje się być tym razem wygrane już w przedbiegach, bowiem K1ck daleko w tym momencie do optymalnej formy, a AGO... cóż, AGO nadal robi swoje i jak walec przejeżdża kolejnych przeciwników.

Jednak kto wie, może to właśnie dzisiaj finaliści ostatniego EU Masters powrócą na zwycięską ścieżkę? Lekceważenie zawodników takich jak Marcin "iBo" Lebuda czy Lucjan "Shlatan" Ahmad może odbić się czkawką, a K1ck postawione pod ścianą to K1ck najgroźniejsze. Dodatkowej pikanterii dzisiejszym derbom dodaje fakt, że jeśli akademia Rogue przegra, to matematyczne szanse na zajęcie pierwszego miejsca w sezonie zasadniczym nadal będzie miała Pompa. Gra zatem toczy się o najwyższą stawkę.

Wszystkie mecze Alior Bank Ultraligi będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji oraz internecie na Twitchu i YouTube. Transmisja rozpocznie się o godzinie 17:00, natomiast pierwszy mecz wystartuje pół godziny później. Po więcej informacji o tej edycji Mistrzostw Polski w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej: