Zwieńczeniem ostatniego tygodnia rozgrywek fazy zasadniczej Alior Bank Ultraligi był tiebreaker pomiędzy Komputronik H34T a K1ck Neosurf. Oba zespoły walczyły o trzecie miejsce w tabeli, które premiowane jest możliwością wyboru rywala w pierwszej rundzie fazy play-off.

Komputronik H34T 1:0 K1ck Neosurf
Glebo
Renekton
iBo
Wukong
Chris
Nidalee
Shlatan
Lee Sin
bucu
Sylas
Matislaw
Twisted Fate
Zamulek
Aphelios
Puki Style
Miss Fortune
xCharm
Nautilus
Mystiques
Leona

K1ck rozpoczęło mecz z wysokiego C, bezlitośnie tłamsząc H34T swoim agresywnym stylem gry. Niezwykle aktywny był Lucjan "Shlatan" Ahmad i to głównie dzięki niemu przewaga w złocie w piętnastej minucie wynosiła aż trzy i pół tysiąca na korzyść wicemistrzów Polski. Zanim H34T zdążyło się obudzić, K1ck zniszczyło już dwie wieże, smoka i dwa Heroldy. Ekipie Marcina "bucu" Świecha grunt zaczął palić się pod nogami, a widmo porażki i spadku na czwartą lokatę zajrzało głęboko w oczy.

Drużyna braci Malczyńskich potrzebowała cudu... a ten się wydarzył! Nonszalancja finalistów EU Masters w podchodzeniu pod Barona Nashora spowodowała, że gracze H34T zwyciężyli trzy kolejne walki drużynowe, dzięki którym w 29. minucie to właśnie oni zdobyli upragnione fioletowe wzmocnienie. Gra wróciła do punktu wyjścia. Kolejnym kluczowym dla przebiegu meczu momentem było pojawienie się na mapie szóstego smoka. Dla H34T była to szansa na zdobycie Duszy Smoka Oceanicznego, dla K1ck – kupienie cennych minut. I choć to właśnie ta druga formacja wygrała walkę drużynową, to ostatecznie dzięki heroicznemu zagraniu Krystiana "Chrisa" Dobrzańskiemu to Płomyki cieszyły się z uzyskanego wzmocnienia.

Jednak to, co działo się w najbliższych kilku minutach było istnym emocjonalnym rollercoasterem. K1ck kilkukrotnie starało się backdoorować wrogą bazę, zniszczyło nawet jedną z dwóch wieży przy Nexusie, ale to wciąż było za mało. W końcu i H34T przejęło taktykę rywali i również zdecydowało się na frontalny atak. Szalony "base race" zaparł widzom dech w piersiach, a po chwili ci, którzy kibicowali H34T, mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Dawid pokonał Goliata i rewelacja sezonu kończy ligowe zmagania na trzecim miejscu.

To było ostatnie spotkanie w ramach sezonu zasadniczego Alior Bank Ultraligi. Przed nami faza play-off, którą będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji, na YouTube i twitch.tv. Zapraszamy też do sprawdzenia naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie, klikając poniższy baner.