Ostatnie dni były dla fanów League of Legends intensywne. Zakończyła się  bowiem faza zasadnicza Ultraligi, a zmagania w League of Legends European Championship są coraz bliżej finalnych rozstrzygnięć. Zmiany spotkały również Counter-Strike'a. Valve w końcu udostępniło nowe poprawki Trybu Zaufanego. Co więcej, w grze pojawiły się też dwie nowe mapy społeczności. Oto najważniejsze wydarzenia tygodnia w esporcie!

Faza zasadnicza Ultraligi zakończona

Po siedmiu tygodniach spotkań poznaliśmy w końcu ostateczny kształt tabeli fazy zasadniczej Ultraligi. W zawodach najwyższe miejsca przypadły AGO ROGUE oraz 7more7 Pompa Teamowi, zaś na końcu zestawienia znalazły się PRIDE i piratesports, które wygrały tylko po dwie potyczki.

https://cybersport.pl/262782/piekne-to-byly-tygodnie-nie-zapomne-ich-nigdy-faza-zasadnicza-ultraligi-zakonczona/

Poprawki Trybu Zaufanego i nowe mapy w CS:GO

Deweloperzy Valve nie próżnowali i udostępnili nowe poprawki Trybu Zaufanego. Co więcej, w grze pojawiły się dwie nowe mapy – Mutiny i Swamp, które zastąpiły Chlorine oraz Jungle w trybach Casual, Deathmatch i Scrimmage.

https://cybersport.pl/262882/aktualizacja-csgo-nowe-mapy-w-mm-ach-poprawki-trybu-zaufanego-i-granatow-mutiny-swamp/

rallen nie będzie wspierał już Illuminar

Karol „rallen” Rodowicz po dwóch tygodniach kończy grę w szeregach Illuminar Gaming, w którym wypełnił miejsce po Pawle "reatzu" Jańczaku.

https://cybersport.pl/263152/dwa-tygodnie-i-koniec-rallen-nie-bedzie-juz-wspieral-illuminar/

MIBR rozegra ESL One Cologne w Europie

Lista uczestników ESL One Cologne została wreszcie skompletowana. Najważniejsze zmiany pojawiły się w Europie, gdzie na liście pojawił się MIBR.

https://cybersport.pl/262848/lista-uczestnikow-esl-one-cologne-2020-csgo-skompletowana-mibr-bedzie-rywalizowal-w-europie/

Av3k pewny awansu na światowe finały Quake Pro League

Maciej „Av3k” Krzykowski jest pewny awansu na finały Quake Pro League Stage 4. Polak w ubiegłą niedzielę rozprawił się z Antonem „Coollerem” Singovem, zaś wczoraj wygrał z Johanem "toxjq" Quickem.

https://cybersport.pl/262461/av3k-gromi-coollera-w-quake-pro-league/

Co w LEC piszczy?

Koniec sezonu zasadniczego League of Legends European Championship coraz bliżej, a G2 Esports ciągle nie znajduje się na miejscu premiowanym awansem do play-offów. Pasmo niezadowalających wyników ekipy Marcina "Jankosa" Jankowskiego w końcu zostało jednak przerwane.

https://cybersport.pl/263095/w-lec-znow-zawrzalo-wpadki-liderow-i-przebudzenie-g2/

Kolejny bohater pojawia się w League of Legends

W miniony piątek zaprezentowano czempiona o imieniu Yone. Jest on, jak się okazało, przybranym bratem Yasuo. W przeciwieństwie do niego posługuje się jednak dwoma mieczami, a umiejętności wskazują, że może mieć agresywny charakter.

https://cybersport.pl/262948/league-of-legends-lol-yone-skills-umiejetnosci-yasuo-spirit-blossom/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.