STS
fot. H34T Esports

Koniec przelewek! Komputronik H34T i Gentlemen’s Gaming zaczynają play-offy Ultraligi

Koniec meczów o nic, koniec meczów BO1. Po kilku tygodniach fazy zasadniczej czwartego sezonu Alior Bank Ultraligi pora na play-offy, czyli to, co tygryski i kibice League of Legends lubią najbardziej. Na początek pierwsza runda i starcie Komputronika H34T z Gentlemen’s Gaming.

Komputronik H34T vs Gentlemen’s Gaming
17:00

W obu przypadkach mówimy o zespołach, które przez obserwatorów nie były typowane na czołówkę czwartego sezonu Ultraligi, a wręcz możemy powiedzieć, że w przypadku drużyny H34T liczono na spokojny awans i później w miarę rozwoju sytuacji można było zacząć wspominać o niespodziankach i roli czarnego konia. Marcin „bucu” Świech i spółka od samego początku prezentowali się bardzo poprawnie i zasłużenie wygrali inauguracyjne spotkanie z Illuminar Gaming.

Komputronik H34T jak każdy zespół miał swoje lepsze i gorsze chwile. Na plus zaliczymy niespodziankę w postaci ogrania Łotrzyków w czwartym tygodniu, natomiast niezbyt dobra postawa Świecha i kolegów skończyła się dwa tygodnie później porażką z PRIDE, które w tamtym momencie zamykało ligową tabelę. Wyłączając piąty tydzień Ultraligi, H34T ciągle znajdowało się w okolicach podium i zasłużenie skończyło fazę zasadniczą na pudle, choć do tego potrzebna była jeszcze na końcu dogrywka z K1ck.

Jakie nastroje panowały w obozie Dżentelmenów po rozegraniu czternastu spotkań? Naturalnie spora radość i sukces, że udało się zakwalifikować do play-offów. Podopieczni Michała „Flasha” Kosickiego swoje rubryki zatytułowane „ligowe doświadczenie” dopiero uzupełniają i czwarty sezon pokazał, że GG ma jeszcze wiele elementów do poprawy. Dżentelmeni zanotowali co prawda pięć zwycięstw w fazie zasadniczej, ale cztery z nich to triumfy nad PRIDE i piratesports, czyli czerwonymi latarniami Ultraligi, a piąte odnieśli z Illuminar. Trzeba jednak zaznaczyć, że w kilku meczach Kamil „Chosii” Chosa wcale nie byli gorsi od rywala, ale brak szczęścia i doświadczenia wpływały na losy rywalizacji.

Faworytem starcia w pierwszej rundzie bez dwóch zdań będzie Komputronik H34T, które w fazie zasadniczej dwukrotnie pokonało Gentlemen’s Gaming, a które dzielnie walczy o awans na European Masters 2020. Co z rywalem? Jeśli Gentlemen’s Gaming nie zaskoczy w jakiś sposób przeciwnika, to prawdopodobnie dzisiejszy mecz zawodnicy tej formacji będą mogli potraktować wyłącznie jako cenną lekcję League of Legends.

Transmisja z wszystkich meczów Alior Bank Ultraligi dostępna jest na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz YouTube. Szczegółowe informacje o Mistrzostwach Polski League of Legends znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Color

Akademia Pompy ostatnią drużyną w turnieju promocyjnym Ultraligi

7more7 Pompa Team Academy po pięciu emocjonujących mapach pokonał 3:2 Team ESCA Gaming i zakwalifikował się do turnieju promocyjnego. Już w najbliższy...