Z trzech drużyn, które rozpoczęły zmagania w ramach drugiej odsłony Nine to Five, ostały się dwie. Ale nie martwcie się, bo dziś ponownie będziemy oglądać zmagania trzech rodzimych formacji CS:GO, bo do gry w innych rozgrywkach przystąpi HONORIS. Magia, co?

Ale skupmy się na początku na NtF, bo już za kilka godzin zarówno AVEZ Esport, jak i Izako Boars mogą świętować awans do fazy pucharowej. Obie polskie piątki mają już na swoim koncie po dwa zwycięstwa, co oznacza, że potrzebują już tylko jednego triumfu, by osiągnąć swój cel. Jako pierwsze taką szansę otrzymają Dziki, które już o godzinie 12:00 staną naprzeciwko podopiecznych akademii BIG. Trzy godziny później na serwerze zameldują się natomiast Ośmiornice, a na ich drodze pojawi się międzynarodowy miks Tikitakan. Co znaczące, AVEZ powinno mieć się na baczności, bo dwa dni temu ekipa ta napsuła już sporo krwi wspomnianemu Illuminar, niespodziewanie pokonując Polaków 2:0. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nawet ewentualne przegrane nie odbiorą rodzimym graczom możliwości awansu, bo ten będzie można przypieczętować jeszcze jutro. Ale wszyscy chcieliby mieć to już z głowy, prawda?


>> PEŁNY HARMONOGRAM MECZÓW POLAKÓW <<


A teraz przejdźmy do HONORIS, które wciąż czeka na prawdziwy przełom. Może ten wydarzy się już podczas piątego tygodnia Eden Arena: Malta Vibes? Fani Wiktora "TaZa" Wojtasa i Filipa "NEO" Kubskiego muszą na to liczyć, tym bardziej że zespół dwóch weteranów trafił do wcale nie takiej łatwej grupy. Wszak już na inaugurację przyjdzie mu zmierzyć się z Nordavind DNB, czyli etatowym uczestnikiem ESEA Mountain Dew League oraz triumfatorem pierwszej odsłony Eden Arena. W kolejnych godzinach Polacy rozegrają jeszcze co najmniej jeden, a może nawet dwa mecze, potencjalnie rywalizując z CR4ZY, S-Gaming.pro lub też ponownie ze wspominanym Nordavind. Ostatecznie miejsce w play-offach zapewnią sobie tylko te zespoły, które zakończą grupowe zmagania z dwoma zwycięstwami na koncie.

Lista najciekawszych czwartkowych spotkań CS:GO prezentuje się następująco:

30 lipca
12:00 Izako Boars vs BIG OMEN Academy BO3 transmisja
15:00 AVEZ Esport vs Tikitakan BO3 transmisja
18:00 HONORIS vs Nordavind DNB BO1 transmisja
19:00 mecz wygranych/przegranych grupy A (HONORIS) BO3  
22:00 decydujący mecz grupy A (HONORIS) BO3  
(Kliknij "vs" wybranego meczu, aby przejść na jego podstronę)