fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Do czterech razy sztuka? Akademia Pompy kontra STBN w finale 2. Dywizji Ultraligi

Już dziś o 17:00 rozpocznie się ostatnie spotkanie fazy pucharowej 2. dywizji Alior Bank Ultraligi. W wielkim finale kibiców czeka kolejne bezpośrednie starcie pomiędzy Pompa Teamem Academy i soon to be named.

Jeżeli prześledzimy sobie dotychczasowe spotkania na zapleczu najlepszej ligi w Polsce, to rywalizacja drużyny Damiana „deflesa” Filipowa z ekipą Sebastiana „niQ” Robaka przyciągała przed monitory największą liczbę obserwatorów i niosła ze sobą najwięcej emocji. W fazie zasadniczej to STBN zdecydowanie lepiej wyglądało na Summoner’s Rifcie i zgarnęło na swoje konto dwie wygrane. Do rewanżu doszło szybko, bo już w drugiej rundzie play-offów, ale tym razem na zawodników czekał mecz w trybie Best of Five, czyli do zwycięstwa potrzebne były trzy wygrane mapy. Podopieczni Marka „MenQ” Dziemiana dzielnie walczyli, ale ostatecznie to soon to be named triumfowało wynikiem 3:2 i jako pierwsze zapewniło sobie miejsce w turnieju promocyjnym oraz w finale play-offów.

Drugi skład Pompa Teamu musiał na to jeszcze poczekać i zmierzyć się w drabince przegranych z Teamem ESCA Gaming. Drużyna Krystiana „Czara” Przybylskiego była w stanie urwać tylko dwie mapy i musiała pożegnać z rozgrywkami. PT zyskał czwartą i ostatnią szansę na ogranie STBN. Stawką finałowego spotkania fazy pucharowej będzie także lepsze rozstawienie w turnieju promocyjnym, gdzie na pewno zobaczymy także PRIDE i piratesports, które w czwartym sezonie Ultraligi zajęły dwa ostatnie miejsca w tabeli.

30 lipca

Wielki Finał 

17:00 soon to be named 0:0 Pompa Team Academy BO5

Tak prezentuje się aktualna drabinka play-offowa drugiej dywizji Ultraligi:

Półfinał UB Finał UB Wielki finał
soon to be named 3
piratesports Academy 0
soon to be named 3
Pompa Team Academy 2
Pompa Team Academy 3 soon to be named 0
Team ESCA Gaming 0 Pompa Team Academy 0
1. runda LB Finał LB
Pompa Team Academy 3
piratesports Academy 0 Team ESCA Gaming 2
Team ESCA Gaming 3

Po więcej szczegółów zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wysek rozpocznie zmagania w play-offach Hitpoint Masters w ten weekend

Damian "Wysek" Adamczyk dołączył do SINNERS Esports po pierwszej kolejce ligi czeskiej, po tym jak poprzedni leśnik musiał zrezygnować z gry z powodów...