fot. Riot Games/Michał Konkol

Rogue dotrzymuje kroku MAD Lions i triumfuje nad Fnatic w LEC

Jako że MAD Lions wygrało swoje wcześniejsze spotkanie, to Rogue musiało triumfować nad Fnatic, aby utrzymać się na fotelu lidera League of Legends European Championship 2020 Summer razem z Lwami. Mimo że nie było to bezbłędne spotkanie w wykonaniu Łotrzyków, to ostatecznie to one zwyciężyły.

Rogue Origen 1:0 MAD Fnatic
Finn
Renekton
Bwipo
Ornn
Inspired
Sejuani
Selfmade
Sett
Larssen
Azir
Nemesis
Orianna
Hans sama
Senna
Rekkles
Sivir
Vander
Tahm Kench
Hylissang
Bard

Przez pierwsze minuty na Summoner’s Rift nie polała się krew, jednakże Kacper „Inspired” Słoma zdołał zgarnąć pierwszego smoka dla swojej drużyny. Chwilę później Steven „Hans Sama” Liv unicestwił przeciwnego wspierającego, inkasując 400 sztuk złota. Co prawda Fnatic odpowiedziało atakiem na Finna „Finna” Wiestala, ale walka wokół toplanerów zakończyła się patową wymianą jeden za jednego. Drugi smok również powędrował na konto Łotrzyków, które wypracowały sobie widoczną przewagę we wczesnej fazie rozgrywki.

Wkrótce potem dwie zewnętrzne struktury Fnatic na bocznych liniach zostały zrównane z ziemią. Gabriel „Bwipo” Rau najprawdopodobniej poczuł, że gra wymyka się spod kontroli jego formacji, przez co bardzo chciał sforsować walkę na midzie, co ostatecznie się nie udało. Z tego powodu Rogue mogło bez żadnych problemów pokonać trzeciego już smoka. Kiedy jednak Łotrzyki stanęły przed szansą zgarnięcia duszy, pogubiły się i to Pomarańczowo-Czarni pokonali Ognistego Smoka oraz wygrali walkę, dzięki czemu wyrównali stan finansów.

Śmierć Oskara „Selfmade’a” Boderka przed kolejnym drakiem zadecydowała jednak o tym, że ostatecznie ekipa z dwoma Polakami w składzie otrzymała duszę. Fnatic nie miało zamiaru dać za wygraną i wyłapało Vandera, natomiast później podjęło błędną decyzję o zanurkowaniu pod wieżę drugiego stopnia, przez co Łotrzyki mogły pokonać Barona. Ostatni teamfight na środku znowu został wygrany przez Rogue, które zakończyło spotkanie i zrównało się na pierwszym miejscu w tabeli z MAD Lions.

Było to ostatnie z dzisiejszych spotkań. To spotkanie będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji oraz internecie na Twitchu i YouTube. Po więcej informacji dotyczących LEC 2020 Summer Split zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Niby sekcja VALORANTA, a sami gracze CS:GO. Cloud9 prezentuje czwartego zawodnika

Cloud9 po raz drugi w tym miesiącu zaprezentowało nam nowego zawodnika, który będzie reprezentować barwy organizacji w VALORANCIE. I tak jak angaż Mit...