Miniony tydzień upłynął pod znakiem zmian zarówno w topowych drużynach Counter-Strike'a: Global Offensive, takich jak Astralis i Team Liquid, jak i w krajowych. Dowiedzieliśmy się także, jaka ostatecznie będzie formuła tegorocznych Mistrzostw Świata League of Legends, a także przybliżyliśmy się do rozstrzygnięcia fazy zasadniczej League of Legends European Championship.

Bubzkji nowym zawodnikiem Astralis

Kolejne zmiany w Astralis! Tym razem do drużyny CS:GO trafił Lucas „Bubzkji” Andersen, związany wcześniej kontraktem z MAD Lions. W legendarnej drużynie zastąpi on Jakoba „JUGiego” Hansena.

https://cybersport.pl/263776/oficjalnie-bubzkji-nowym-zawodnikiem-astralis-csgo/

nitr0 przeniesiony na ławkę rezerwowych Teamu Liquid

Po niemal sześciu latach skład CS:GO Teamu Liquid opuścił Nick „nitr0” Cannella. 24-latek przyczynił się do wielu sukcesów drużyny, lecz w ostatnim czasie nie potrafił utrzymać wysokiego poziomu gry.

https://cybersport.pl/263908/koniec-epoki-w-liquid-nitr0-odsuniety-od-podstawowego-skladu/

fanatyk opuszcza Wisłę All in! Games Kraków

Dominik "fanatyk" Barkiet pożegnał się w minionym tygodniu z Wisłą All in! Games Kraków. 20-latek był zawodnikiem CS:GO Białej Gwiazdy zaledwie przez cztery miesiące i miał najmniejsze doświadczenie w ekipie.

https://cybersport.pl/263895/plotki-znalazly-swoje-potwierdzenie-fanatyk-zegna-sie-z-wisla-all-in/

Mistrzostwa Świata w LoL-a odbędą się w Szanghaju

Tegoroczne Worldsy tym razem nie odbędą się w kilku miastach, a w całości w Szanghaju. Nie zobaczymy także zawodów w ich pełnej krasie ze względu na pandemię. Riot Games zapowiedziało jednak, że w przyszłym roku widowisko powróci do Chin, a do Stanów Zjednoczonych zawita dopiero w 2022 roku.

https://cybersport.pl/263878/oficjalnie-mistrzostwa-swiata-w-lol-a-worlds-2020-odbeda-sie-w-szanghaju/

Poważne zmiany w Polskiej Lidze Esportowej

Fantasyexpo poinformowało o zmianach w Polskiej Lidze Esportowej. W ciągu nadchodzących dwunastu miesięcy zobaczymy dwa wydarzenia w studiu, zaś plany spółki sięgają aż do 2023 roku. Co więcej, inwestorem projektu został koszykarz Marcin Gortat.

https://cybersport.pl/263340/nowe-otwarcie-w-polskiej-lidze-esportowej-marcin-gortat-inwestorem/

Illuminar rezygnuje z turnieju i ogłasza przerwę w grze

Od pewnego czasu, ze względu na urlop zdrowotny Pawła „reatza” Jańczaka, przez Illuminar Gaming przewijali się zmiennicy. W czwartek organizacja poinformowała jednak o wycofaniu się z Eden Arena: Malta Vibes i przerwie aż do połowy sierpnia.

https://cybersport.pl/263681/illuminar-wycofuje-sie-z-eden-arena-malta-vibes-i-wroci-do-gry-dopiero-w-polowie-sierpnia/

LEC na ostatniej prostej

Przedostatni tydzień League of Legends European Championship już za nami. Na ten moment awansu do fazy pucharowej pewne są MAD Lions i Rogue. Poprawiła się również sytuacja G2 Esports.

https://cybersport.pl/263905/najlepsi-przegrywaja-g2-triumfuje-w-meczu-tygodnia-siodma-kolejka-lec-za-nami/

Hobbit wraca do Gambit

Po prawie dwóch latach przerwy Abay „Hobbit” Khasenov ponownie przywdzieje barwy Gambit Esports. 26-letni Kazach niespełna rok po wcześniejszym dołączeniu do drużyny zatriumfował podczas PGL Major Kraków 2017.

https://cybersport.pl/263445/triumfator-majora-wraca-na-stare-smieci-hobbit-ponownie-w-gambit/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.