Nachodzi kolejny tydzień Eden Arena: Malta Vibes, a to oznacza kolejną szansę na zgarnięcie całkiem sensownych pieniędzy dzięki spotkaniom z całkiem sensownymi drużynami. A wśród drużyn tych tym razem znajdziemy trzech przedstawicieli rodzimej sceny CS:GO.

W grupie B o miejsce w fazie pucharowej rywalizować będą członkowie Izako Boars. I nie ulega wątpliwości, że stoi przed nimi dość wymagające zadanie, chociażby z powodu obecności szwedzkich weteranów z Dignitas. Ponadto popularne Dziki mierzyć się będą także z Duńczykami z Teamu Singularity oraz bułgarską piątką BLUEJAYS (która notabene będzie pierwszym przeciwnikiem Polaków). Co ciekawe, obie te formacje są obecnie niżej notowane w rankingu HLTV niż podopieczni Bartosza "Hypera" Wolnego.

Z kolei zbiór C w połowie składać się będzie z drużyn z Polski. Mowa tutaj o AVEZ Esport i HONORIS, które miały już okazję mierzyć się ze sobą przy okazji czwartego tygodnia i wówczas górą byli Paweł "byali" Bieliński i spółka. Ośmiornice będą mogły teraz powtórzyć ten wyczyn, bo znowu przyjdzie im podjąć skład Wiktora "TaZa" Wojtasa i Filipa "NEO" Kubskiego w bezpośrednim starciu. Czekać na rozstrzygnięcia tego meczu będą forZe oraz S-Gaming.pro.

Podział grup szóstego tygodnia Eden Arena: Malta Vibes prezentuje się następująco:

Grupa A

Grupa B

Apeks Budapest Five BLUEJAYS Dignitas
HellRaisers Lyngby Vikings Izako Boars Team Singularity

Grupa C

Grupa D

AVEZ Esport forZe GamerLegion Level Up esports
HONORIS S-Gaming.pro Syman Gaming Winstrike Team

Spotkania szóstego tygodnia Eden Arena: Malta Vibes będzie można oglądać wraz z angielskim komentarzem pod tym oraz pod tym adresem. Zmagania odbędą się między 4 a 9 sierpnia, zaś ich zwycięzca zgarnie główną nagrodę w postaci 25 tysięcy dolarów.