Znamy już wszystkich organizatorów, którzy w poszczególnych regionach odpowiadać będą za ostatnie turnieje eliminacyjne przed ESL One Rio 2020 Major Championship. Dotychczas niejasna pozostawała m.in. kwestia tego typu imprezy w Europie.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że w Ameryce Północnej oraz CIS formacje rywalizować ze sobą będą w ramach Intel Extreme Masters New York 2020: Online. Już wcześniej natomiast ogłoszono, że zawodami w Azji i Oceanii zajmie się Perfect World. Co znaczące, zarówno ESL, jak i PW miały już okazję zorganizować turnieje RMR podczas minionych miesięcy. Takich samych doświadczeń nie ma natomiast DreamHack, który, jak oficjalnie potwierdzono, poprowadzi ostatnią rundę zmagań na Starym Kontynencie.

Na ten moment szczegóły imprezy pozostają nieznane. Wiadomo tylko, że odbędzie się późną jesienią, niejasna jest jednak kwestia liczby uczestników, sposobu eliminacji i innych tego typu kwestii. Przypomnijmy, że obecnie w rankingu w Europie prowadzi Team Vitality, który jako pierwszy zespół zapewnił już sobie awans na Majora CS:GO w Rio. Poza brazylijskim eventem znajdują się natomiast m.in. mousesports i North, dla których zawody od DreamHacka będą ostatnią szansą na zmianę tego stanu rzeczy.


A jak wyglądają rankingi w poszczególnych regionach i które konkretnie zespoły pojechałyby na Majora CS:GO, gdyby eliminacje zakończyły się dziś? Więcej na ten temat znaleźć można pod tym adresem.