Tak blisko międzynarodowego występu ekipa Gentlemen's Gaming jeszcze nie była i być może jest to jedyna okazja dla Kamila "Chosiiego" Chosy i spółki, by spróbować swoich sił z zagranicznymi drużynami. Do postawienia pozostał ostatni, najtrudniejszy, krok – zwycięstwo z K1ck Neosurf w drugiej rundzie play-offów Alior Bank Ultraligi.

Czwarty sezon nieubłaganie zbliża się do finiszu. Jeszcze niedawno byliśmy na półmetku fazy zasadniczej, a już do końca prestiżowej ligi pozostały tylko trzy spotkania. Spotkania, które zadecydują o tym, jak wyglądać będzie klasyfikacja końcowa, a także o tym, kto wraz z AGO ROGUE zagra w głównym etapie European Masters 2020, a kto zacznie rozgrywki w dodatkowych barażach. Stawka jest ogromna, faworyci są znani, ale czy to właśnie nie Dżentelmeni sprawili tydzień temu niespodziankę i pokonali Komputronik H34T w pierwszej rundzie? Dla Gentlemen's Gaming sam awans do play-offów jest sukcesem. Ogranie trzeciego w tabeli H34T? To musiało rozbudzić nadzieję samych graczy na to, że już niedługo mogą spotkać się na Summoner's Rifcie z Grekami, Niemcami czy Hiszpanami w oficjalnych spotkaniach. Trzy wygrane starcia pozwolą awansować do upragnionej trzeciej rundy i spotkać się tam z 7more7 Pompa Teamem. Tam rezultat nie będzie miał już tak wielkiego znaczenia, wszak awans do EU Masters będzie już wywalczony.

Dziś GG nie będzie faworytem meczu z K1ck. To ekipa Marcina "iBo" Lebudy w fazie grupowej wygrała obie rywalizacje i będzie chciała utrzymać zwycięską serię. Jeżeli zobaczymy powtórkę meczu z Illuminar Gaming, to zdamy sobie sprawę z ogromnej siły zawodników portugalskiej organizacji. W maju Ci sami gracze, z wyjątkiem Patryka "Mystiquesa" Piórkowskiego, rozstawieni dopiero z czwartego koszyka byli w stanie awansować z wymagającej grupy, a później dobrnęli do wielkiego finału play-offów, gdzie zatrzymało ich LDLC OL. Ten sezon Ultraligi był dla K1ck udany. Lebuda i spółka jako jedni z dwóch ekip wygrali z AGO ROGUE, choć na sam koniec doznali goryczy porażki z Komputronik H34T w meczu o trzecią lokatę. Humory szybko poprawiła miażdżąca wygrana z iHG, a wszystko wskazuje na to, że kolejnym celem jest szybkie 3:0 w środę z Gentlemen's Gaming.

Czy tak będzie? Przekonamy się już od 17:00 podczas transmisji na kanałach Polsat Games w telewizji oraz na Twitchu i YouTube.


Harmonogram
5 sierpnia

2. runda

17:00 K1ck Neosurf vs Gentlemen's Gaming BO5

Tak prezentuje się drabinka play-offowa Alior Bank Ultraligi:

1. runda 2. runda 3. runda Finał
AGO 3
PT7 0
H34T 1 AGO 0
GG 3 PT7 0 TBD 0
GG 0 TBD 0
K1ck Neosurf 0
K1ck Neosurf 3
Illuminar Gaming 0