fot. ESL/Adam Łakomy

dycha i spółka za mocni dla x-kom AGO w barażach o ESL Pro League

Na czwartek zawodnicy x-kom AGO mieli zaplanowane tylko jedno internetowe spotkanie. Jedno, ale bardzo ważne, bo w finale drabinki wygranych baraży o ESL Pro League. Niestety podopieczni Mikołaja „miniroxa” Michałkowa przegrali z Sprout na czele z Pawłem „dychą” Dychą oraz Michałem „snatchim” Rudzkim.

x-kom AGO 0:2 Sprout
Inferno 11:16 Mirage 14:16 Dust2

Chociaż to x-kom AGO wybrało Inferno jako swoją mapę, to rywal dużo lepiej rozpoczął spotkanie. Z biegiem minut Polacy rozkręcali się, czego wynikiem było najpierw doprowadzenie do remisu, a później wysunięcie się na prowadzenie. Kibicom gra mogła się podobać, ponieważ obie piątki prezentowały podobny poziom i na mapie nie brakowało emocji. Ostatecznie to ekipa Damiana „Furlana” Kisłowskiego była w stanie objąć prowadzenie 8:7 przed zmianą stron. W drugiej połowie Jastrzębie miały ogromne problemy z zatrzymaniem ataków trójki Niemców i dwóch Polaków. Sprout szybko stworzyło sobie przewagę, która runda po rundzie rosła. Ostatecznie reprezentanci niemieckiej organizacji oddali rywalom trzy rundy, sami zgarniając potrzebne dziewięć.

Od kapitalnego początku w wykonaniu Sprout zaczął się Mirage. Międzynarodowa formacja siała postrach po stronie atakującej i z ogromną łatwością zgarnęła pierwsze sześć rund. Dopiero od tego momentu gra zawodników x-kom AGO uległa poprawie i ostatecznie udało się doprowadzić do wyniku tylko 6:9. Jeżeli nasi rodacy liczyli na wygraną mapę, musieli wygrać starcie na pistolety i narzucić swój styl gry. Cel udało się zrealizować połowicznie i o ile na tablicy wyników pojawił się remis tak, gdy przeciwnik zakupił pełne wyposażenie, problemy terrorystów wróciły. Wróciły na tyle, że to Sprout znowu zaczęło dominować i postawiło kropkę nad „i”, zwyciężając 16:14.

Porażka Jastrzębi oznacza, że jutro polska drużyna będzie musiała walczyć o wszystko w meczu z Galaxy Racer Esports. Rywalizacja zaplanowana jest na godzinę 17:00. Na zwycięzcę tego spotkania czekać będzie miejsce w finale z Sprout, a jego stawką będzie awans do dwunastego sezonu ESL Pro League.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kierunek duński nadal możliwy. Lekr0 łączony z transferem do North

W pewnym momencie wydawało się, że Jonas "Lekr0" Olofsson będzie kontynuować swoją karierę w MAD Lions. Finalnie Szwed miał zrezygnować z angażu w sze...