Nie regulujcie odbiorników, nie przecierajcie oczu ze zdumienia. Według naszych informacji po przerwie wakacyjnej FaZe Clan nie powróci do gry w niezmienionym składzie. Będącego na okresie próbnym młodego Litwina Aurimasa "Bymasa" Pipirasa zastąpi Markus "Kjaerbye" Kjærbye.

Kariera Duńczyka nadawałaby się na historię o człowieku, który miał wszystko, ale wskutek swoich decyzji został niemalże z niczym. W wieku zaledwie 18 lat wygrał z Astralis ELEAGUE Major Atlanta 2017 i został też doceniony indywidualnie tytułem MVP całego turnieju. Rok później Kjaerbye, po zupełnie nieudanym dla duńskiej drużyny ELEAGUE Major Boston 2018, wprawił w osłupienie nie tylko całe środowisko, ale przede wszystkim swoich niczego nieświadomych kolegów. Nastolatek rzucił wszystkie karty na stół i przeszedł do lokalnego rywala, North, ponieważ uważał, że w nowym miejscu osiągnie więcej. Resztę historii już znamy – zawodnik srogo przejechał się na tym transferze, bo jego nowy zespół nigdy nie był wielki, a, jak dobrze wiemy, Astralis stało się hegemonem na światowej scenie. W lipcu, po 2,5 roku ciągłych niepowodzeń i nadaremnego szukania złotego zestawienia, Kjaerbye pożegnał się z North i został wolnym agentem.

Jak się okazuje, nie pozostanie nim długo. Udało nam się ustalić, że 22-latek dostanie jeszcze jedną szansę w topowym zespole świata i będzie grał u boku Nikoli „NiKo” Kovača oraz Marcelo „coldzery” Davida w FaZe Clanie już podczas startującego w połowie miesiąca ESL One Cologne 2020. W tej sytuacji z międzynarodowej mieszanki gwiazd odpadnie rzucony w maju na głęboką wodę Bymas, który wówczas zajął miejsce Olofa "olofmeistera" Kajbjera. Młodzieniec brylował w FACEIT Pro League, ale gdy przyszło do oficjalnych, oglądanych przez tłumy kibiców, meczów pod banderą FaZe, to rzadko kiedy prezentował wachlarz swoich umiejętności w pełnej krasie.

Redakcja Cybersport.pl wystosowała wiadomość do FaZe Clanu z prośbą o komentarz w omawianej sprawie, jednak organizacja nie odniosła się do tematu przed publikacją tego artykułu.

Skład FaZe Clanu po tej zmianie będzie wyglądać następująco:

  • Håvard „rain” Nygaard
  • Nikola „NiKo” Kovač
  • Marcelo „coldzera” David
  • Helvijs „broky” Saukants
  • Markus "Kjaerbye" Kjærbye
  • Janko „YNk” Paunović – trener