fot. ESL/Stephanie Lieske

Av3k kontynuuje grę na Quake World Championship, ale już w dolnej drabince

Maciej „Av3k” Krzykowski przetrwał pierwszy dzień Quake World Championship 2020. Nie obyło się jednak bez wpadki, przez co Polak spadł do dolnej drabinki i jednocześnie wyczerpał już limit błędów. Oznacza to, że każda kolejna porażka równoznaczna będzie z eliminacją.

Reprezentant Endpoint swojego pogromcę znalazł już podczas pierwszego meczu. Tym okazał się Anton „Cooller” Singov, który nie zdominował jednak Krzykowskiego od razu. Jeszcze na pierwszej mapie obaj gracze stoczyli naprawdę wyrównany pojedynek, który zakończył się triumfem Avka różnicą jednego fraga. Niemniej kolejne minuty należał już do Rosjanina, który rozgromił swojego rywala do zera, wobec czego o wszystkim przesądzić miało Ruins of Sarnath. Tam znowu oglądaliśmy zaciętą potyczkę, ale tym razem górą rzutem na taśmę był Singov, wygrywając 9:8.

Kolejnym rywalem polskiego strzelca był więc Sebastian „Spart1e” Siira, który chwilę wcześniej dzięki wygranej nad Petrem „St0n3m” Tarasovem zapewnił sobie utrzymanie, ale potem musiał uznać wyższość Marcela „k1llsena” Paula. Przegrana z Niemcem musiała mocno dotknąć szwedzkiego gracza, bo już się po niej nie podniósł, co podczas spotkania z Krzykowskim szczególnie widoczne było na Blood Run, gdzie poległ aż 3:12! I chociaż na Ruins of Sarnath próbował jeszcze podjąć rękawicę, to niewiele to zmieniło i koniec końców został wyrzucony przez Polaka za burtę.

W międzyczasie toczyła się też rywalizacja o awans/utrzymanie w Quake Pro League. Jak zostało wspomniane, Spart1e zachował swoje miejsce, ale nie wszyscy mieli tyle szczęścia. Po raz pierwszy z najwyższym poziomem rozgrywkowym pożegnał się bowiem Cameron „GNiK” Touchette, który niespodziewanie został ograny przez pochodzącego z Argentyny Maximiliano „maxtera” Gonzaleza. Spadku uniknęli natomiast David „ZenAku” Addati oraz Kirill „cnz” Golubjov, radząc sobie odpowiednio z Paulem „sibem” Titkovem i Garethem „GaRpYm” Marshallem.

Drugi dzień zmagań w ramach Quake World Championship 2020 rozpocznie się już dziś o godzinie 14:00, z kolei Av3k swoje spotkanie z nieznanym jeszcze przeciwnikiem rozegra o 15:30. Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Quake’a na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Riot zapowiada poważne zmiany przedmiotów w najbliższym przedsezonie

Riot odkrywa kolejne karty na temat tego, czego możemy spodziewać się w przedsezonie 2021 roku. Najnowsze ogłoszenie twórców gry skupia się na moderni...