fot. Riot Games

W Chinach bez większych niespodzianek. Top oraz JD na szczycie, Invictus na trzecim miejscu

Miniona niedziela była dniem kulminującym dla wielu rozgrywek w League of Legends. Zakończyły się między innymi fazy zasadnicze amerykańskiego League of Legends Championship Series i europejskiego League of Legends European Championship. Odrobinę przed zachodnimi ligami, gdyż wczesnym popołudniem czasu polskiego, zmagania zwieńczyły się również w Państwie Środka. Letnia runda chińskiego League of Legends Pro League zakończyła się bez większych zaskoczeń – Top Esports oraz JD Gaming pewnie zwyciężyły swoich ostatnich oponentów, zapewniając sobie topowe dwa miejsca w tabeli, co jest jednoznaczne z uprzywilejowanym rozstawieniem w fazie pucharowej.

Ostatnie dwa tygodnie wyrobiły dosyć zabawny trend w mediach społecznościowych, wszak powstało pewnego rodzaju powiedzenie mówiące „najgroźniejsze zespoły w LPL? Te, które nie mogą już dostać się do play-offów”. Ostatnia kolejka była idealnym tego przykładem, a na własnej skórze przekonało się o tym między innymi Invictus Gaming. Song „Rookie” Eui-jin i spółka podejmowali Vici Gaming, które znajduje się poza najlepszą dziesiątką w klasyfikacji generalnej. Rywale mistrzów świata sprzed dwóch lat spuścili im dosyć błyskawicznie manto w drugiej i trzeciej rozgrywce, wygrywając je kolejno w 26. i 22. minucie.

Zgodnie z oczekiwaniami, czwarte miejsce zostało zdobyte przez Suning. Ekipa Hua „SwordArta” Shuo-Chieha miała swój los we własnych rękach, gdyż do upragnionej czwartej lokaty potrzebowała zwyciężyć z pozostałymi dwoma oponentami, jakimi były VG oraz FunPlus Phoenix. Zadanie zostało wykonane, jednak nie obeszło się bez trudności, gdyż obie formacje wyrwały jej po jednej mapie. Suning może jednak cieszyć się z sukcesu, który umożliwi im wystartowanie w fazie pucharowej od drugiej rundy.

W przeciwieństwie do LEC czy LCS, zmagania w Chinach wciąż opierają się na starym formacie. Oznacza to, że triumfator letnich play-offów będzie pierwszym reprezentantem kraju na Worldsach, a drugi zostanie wyłoniony na podstawie Championship Points, którymi zespoły nagradzane są za rezultaty w Spring i Summer Splicie. Na sam koniec sezonu w LPL odbędą się finały regionalne, które wskażą trzecią i czwartą drużynę, która jesienią zagra w Szanghaju.

Play-offy LPL rozpoczynają się w ten czwartek o godzinie 11:00 czasu polskiego. Na początek będziemy mogli oglądać starcie Victory Five z FunPlus Phoenix. Transmisja będzie dostępna na kanale ligi w serwisie Twitch.tv.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Na raphę nie ma mocnych! Amerykanin mistrzem świata w Quake Champions

Zakończone minionej nocy mistrzostwa świata w Quake Champions nie przyniosły niespodzianki. Po światowy czempionat sięgnął bowiem Shane "rapha" Hendri...