DreamHack

DreamHack przekłada pozostałe imprezy zaplanowane na 2020 rok

Wszystkie pozostałe imprezy zaplanowane na 2020 rok DreamHacka zostały przełożone na późniejszy termin. Organizacja uznała, że ze względu na walkę z pandemią niemożliwe jest zorganizowanie zawodów i targów zachowując odpowiednie rygory higieniczne.

Wiceprezes spółki Marcus Lindmark przyznał, że nigdy wcześniej nie była ona zmuszona do zmiany terminu swoich wydarzeń, lecz bezpieczeństwo pracowników i gości nigdy nie było ważniejsze niż teraz. Już w ostatnim czasie firma poinformowała o przesunięciu na przyszły rok DreamHacka Dallas,  Summer i Montreal. Teraz do tej listy dołączyły następujące turnieje:

  • DreamHack Open Rotterdam
  • DreamHack Open Hyderabad
  • DreamHack Open Atlanta
  • DreamHack Open Winter
  • DreamHack Open Madrid

Lindmark wspomniał, że DH będzie dążył do powrotu do wydarzeń offline w przyszłym roku. Pod uwagę przy organizacji nowych turniejów będą brane zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, amerykańskich Centr Kontroli i Zapobiegania Chorobom, szwedzkiej Agencji Zdrowia Publicznego i innych narodowych organów. Informacje na temat nowych lokalizacji i dat ww. wydarzeń pojawią się w późniejszym terminie.

Mimo przeniesienia imprez DreamHack zaplanował dla fanów esportów wiele wydarzeń, które odbędą się przez internet. Wśród nich znajdziemy między innymi turnieje esportowe, jak i również podcasty, teleturnieje, czy konkursy.

Jedne z zapowiedzianych zawodów to DreamHack Open Featuring Fortnite. W ramach tej serii co miesiąc będą organizowane rozgrywki dla zawodników z Europy i Ameryki Północnej, których łączna pula nagród wyniesie aż 1 750 000 dolarów. Udział w nich mogą wziąć osoby, które ukończyły trzynaście lat. Aktualnie trwa również DreamHack Open Summer, gdzie walczą drużyny Counter-Strike’a: Global Offensive z aż czterech kontynentów.

Z pewnością z ostatnich ogłoszeń ucieszą się też fani Starcrafta 2 i Warcraft 3, gdyż oba wymienione tytuły otrzymają po trzy przystanki w ramach zrestrukturyzowanego ESL Pro Tour. Warto wspomnieć też, że DreamHack zorganizuje jeden z jesiennych turniejów, w których najlepsze europejskie drużyny będą walczyły o punkty w rankingu dające możliwość awansu na Majora, który na ten moment ma się odbyć w Rio de Janeiro. Zapowiedziana została również kolejna edycja DreamHack Showdown – zawodów CS:GO dla kobiet, które odbędą się na Starym Kontynencie i w Ameryce Północnej. Impreza będzie trwała przez aż dwa weekendy.

Prócz wyżej wymienionych wydarzeń spółka przygotuje też własne programy rozrywkowe. Już niedługo zostaną opublikowane szczegóły dotyczące wspomnianych turniejów online, w tym ich daty, czy format. Pozostaje nam się cieszyć, że w nowej rzeczywistości organizacje zajmujące się esportem szukają możliwości dla zapewnienia nam bezpiecznej rozrywki.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO krok bliżej czołowej trzydziestki rankingu HLTV

Kolejny poniedziałek oznacza kolejne notowanie rankingu HLTV. Notowanie, które nie przyniosło jeszcze żadnych drastycznych zmian – te pojawią się praw...