Dziś w godzinach wieczornych poznamy drugiego finalistę fazy pucharowej czwartego sezonu Alior Bank Ultraligi. Szansę na to, by nim zostać, ma K1ck Neosurf, ale przed ekipą Mateusza "Matislawa" Zagórskiego wymagające zdanie w postaci ogrania 7more7 Pompy Teamu.

Dlaczego reprezentanci portugalskiej organizacji będą mogli czuć tytułową podwójną motywację? Po pierwsze, to naturalnie chęć awansu do wielkiego finału, gdzie czekać będzie możliwość zdobycia mistrzowskiego tytułu, czeku na trzydzieści tysięcy złotych oraz pewnego miejsca w głównej fazie European Masters 2020. Oczywiście czekające tam AGO ROGUE będzie faworytem do obrony tytułu z wiosennej edycji, ale ekipę Pawła "Czekolada" Szczepanika udało się dwukrotnie zatrzymać na etapie zasadniczym. Raz sztuka ta udała się właśnie K1ck, więc dlaczego w meczu BO5 nie można byłoby tego powtórzyć?

Zanim jednak Zagórski i spółka zapewnią sobie miejsce w finale, muszą pokonać 7more7 Pompa Team, z którym do tej pory mierzyli się dwukrotnie i niestety dla nich dwukrotnie przegrali. Wtorkowe spotkanie może okazać się idealną okazją do przełamania i udowodnienia, że to właśnie K1ck jest co najmniej drugą siłą League of Legends w Polsce. Na korzyść czwartej formacji fazy zasadniczej może przemawiać fakt, że dzień wcześniej rywal dokonał zmiany. Miejsce Roberta "Bulleta" Pruchniewskiego zajął Damian "defles" Filipow, czyli zawodnik drugiego składu organizacji, świeżo upieczony triumfator 2. Dywizji Ultraligi.

Tutaj rodzi się pytanie: czy podopieczni Adriana "Zeturala" Dziadkowca tak mocno odczują wymianę swojego strzelca? Bullet przez cały sezon prezentował równą formę, ale nie był gwiazdą i osobą, która stała na pierwszym froncie drużyny. Dołączenie Filipowa, który dysponuje podobnymi umiejętnościami, nie powinno wpłynąć negatywnie na siłę PT. Musimy pamiętać, że zespół dysponuje bardzo aktywnymi i utalentowanymi solo lanerami. Ci w fazie zasadniczej wielokrotnie zapewniali zwycięstwa swojej organizacji.

Spotkanie K1ck Neosurf i 7more7 Pompa Team zaplanowane jest na godzinę 17:00, a zobaczyć je będzie można na kanałach Polsat Games w telewizji, Twitchu oraz YouTube.


Harmonogram
28 lipca

1. runda

17:00 Komputronik H34T 1:3 Gentlemen's Gaming BO5
29 lipca

1. runda

17:00 K1ck Neosurf 3:0 Illuminar Gaming BO5
4 sierpnia

2. runda

17:00 AGO ROGUE 3:0 7more7 Pompa Team BO5
5 sierpnia

2. runda

17:00 K1ck Neosurf 3:0 Gentlemen's Gaming BO5
11 sierpnia

3. runda

17:00 7more7 Pompa Team vs K1ck Neosurf BO5
12 sierpnia

Finał

17:00 AGO ROGUE vs TBD BO5

 

1. runda 2. runda 3. runda Finał
AGO 3
PT7 0
H34T 1 AGO 0
GG 3 PT7 0 TBD 0
GG 0 K1ck Neosurf 0
K1ck Neosurf 3
K1ck Neosurf 3
Illuminar Gaming 0

Pełny harmonogram, kompletną drabinkę play-offów oraz więcej informacji dotyczących tej edycji Mistrzostw Polski w League of Legends znajdziecie w naszej relacji tekstowej: