fot. K1ck Neosurf

Znamy finalistów Ultraligi! K1ck lepsze od Pompy w małym finale

Mały finał czwartego sezonu Alior Bank Ultraligi nie był tym, czego wszyscy widzowie oczekiwali od spotkania tego kalibru. Miała być zacięta walka i emocje do ostatniej minuty, a zamiast tego mieliśmy K1ck, które bez większych problemów przejechało się po swoich dzisiejszych rywalach.

K1ck Neosurf 3:1 7more7 Pompa Team
K1ck Neosurf 0:1 7more7 Pompa Team
iBo
Kennen
Sinmivak
Akali
Shlatan
Jarvan IV
Bruness
Graves
Matislaw
Azir
Czajek
Orianna
Pukistyle
Caitlyn
defles
Jhin
Mystiques
Thresh
Pyrka
Blitzcrank

Pierwsze minuty spotkania przebiegały pod dyktando Pompy. Dobra gra reaktywna podopiecznych Adriana „Zeturala” Dziadkowca spowodowała, że po piętnastu pierwszych minutach K1ck miało o cztery zabójstwa mniej od rywali, co przełożyło się na trzy tysiące sztuk złota deficytu względem Pompy.

Z minuty na minutę gracze K1ck odczuwali coraz większą presję. Gra wymykała im się spod kontroli i w 23. minucie Łukasz „Pukistyle” Zygmunciak i spółka zdecydowali się pociągnąć za spust. Celem K1ck był Smok Piekielny i choć Lucjanowi „Shlatanowi” Ahmadowi udało się dobrze zesmite’ować bestię, to walkę drużynową, która wywiązała się chwile później, zwyciężyła już Pompa. Następnie sięgnęła po Barona i powoli domykała rozgrywkę. I choć K1ck stać było jeszcze na kilka rozpaczliwych szarpnięć, to koniec końców lepsi okazali się być wicemistrzowie fazy zasadniczej. Seria dopiero się rozpoczynała, a tempo już było niezwykle wysokie.

K1ck Neosurf 1:0 7more7 Pompa Team
iBo
Malphite
Sinmivak
Gangplank
Shlatan
Graves
Bruness
Lee Sin
Matislaw
Karma
Czajek
Azir
Pukistyle
Caitlyn
defles
Jhin
Mystiques
Nautilus
Pyrka
Leona

Na drugą mapę zawodnicy K1ck wyszli odmienieni. Pomimo kilku nieudanych zagrań w pierwszych minutach spotkania podopieczni Pawła „delorda” Szabli nie poddawali się i powoli budowali swoją przewagę.

Smoki, Heroldy, wieże… wszystko padało łupem finalistów EU Masters. Pompa zaś była niemrawa, niepewna i zupełnie zbita z tropu. Damian „defles” Filipow po dobrej pierwszej grze nie zdołał tym razem poskromić Pukiego, którego Caitlyn prowadziła cały zespół do zwycięstwa. Zdobycie Barona Nashora oraz Duszy Smoka Górskiego przypieczętowało triumf K1ck, które zniszczyło wrogi Nexus w 25. minucie.

K1ck Neosurf 1:0 7more7 Pompa Team
iBo
Renekton
Sinmivak
Ornn
Shlatan
Trundle
Bruness
Graves
Matislaw
Zoe
Czajek
Ekko
Pukistyle
Ezreal
defles
Kalista
Mystiques
Nautilus
Pyrka
Thresh

W mapie numer trzy zawodnicy K1ck po raz kolejny zaprezentowali się ze świetnej strony. Tym razem największy nacisk położony został na górną aleję, gdzie cuda Renektonem wyczyniał Marcin „iBo” Lebuda. Pompa co prawda podejmowała próby nawiązania walki, ale wciąż brakowało jej energii, by wychodzić na równo.

K1ck brało z mapy kolejne smoki, a Pompa z minuty na minutę traciła cenne sztuki złota. Pierwsze skrzypce wciąż grali Pukistyle i iBo, a ukoronowaniem świetnie rozegranego spotkania było zgładzenie Barona Nashora w 24. minucie. To był koniec Pompy. K1ck wdarło się do czerwonej bazy i po jednym szybkim teamfighcie zamknęło rozgrywkę.

K1ck Neosurf 1:0 7more7 Pompa Team
iBo
Renekton
Sinmivak
Shen
Shlatan
Lee Sin
Bruness
Rek’Sai
Matislaw
Zoe
Czajek
Orianna
Pukistyle
Caitlyn
defles
Jhin
Mystiques
Nautilus
Pyrka
Thresh

Ostatnia, czwarta mapa serii była najlepszym świadectwem wysokiej formy K1ck. Wysokie tempo meczu od początku wyznaczała ilość zabójstw, które w pierwszym kwadransie padały średnio raz na dwie minuty. Wyróżnić tu szczególnie trzeba Patryka „Mystiquesa” Piórkowskiego, który bezbłędnie korzystał z Nautilusa.

Błyskawiczne rotacje i agresywne zagrania były stale powtarzającym się obrazkiem w tym meczu. Po raz kolejny stosunkowo wcześnie na koncie graczy K1ck zagościło fioletowe wzmocnienie Barona Nashora, a dwie minuty później do tego wszystkiego dołożona została Dusza Smoka Piekielnego. Na tak wzmocnioną drużynę Pukiego nie dało się już praktycznie nic zrobić i w 30. minucie Pompa po raz trzeci zgięła kark.

Dzięki temu zwycięstwu K1ck awansowało do wielkiego finału, gdzie zmierzy się z obrońcami tytułu z AGO ROGUE. Transmisję z tego meczu będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji oraz w Internecie na YouTube oraz Twitchu. Po więcej informacji dotyczących tego sezonu Mistrzostw Polski w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zespół ANGE1A zasila dywizję VALORANTA w FunPlus Phoenix

Kolejny znany gracz Counter-Strike'a znalazł dla siebie bezpieczną przystań w VALORANCIE. Mowa tutaj o Kirillu "ANGE1U" Karasiowie, którego drużyna za...