fot. Polsat Games

Wojna na Summoner’s Rifcie, czyli AGO ROGUE vs K1ck w finale Ultraligi

Siedemdziesiąt trzy dni temu cieszyliśmy się z powrotu Alior Bank Ultraligi i pierwszego w sezonie spotkania pomiędzy 7more7 Pompa Teamem i Gentlemen’s Gaming. Dziś o 17:00 będziemy świadkami ostatniej rywalizacji na Summoner’s Rift, która wyłoni triumfatora czwartej edycji prestiżowych rozgrywek League of Legends.

Trwające od kilku dni play-offy dostarczyły nam niespodziankę już w pierwszej rundzie, kiedy to GG wyeliminowało Komputronik H34T, ale wszyscy kibice zgodzą się, że AGO ROGUE i K1ck Neosurf zasłużenie zameldowały się w ostatniej rundzie i teraz stoczą bój o mistrzowski tytuł, puchar oraz nagrodę główną w postaci czeku na 30 tysięcy złotych. Faworytem wydaje się ekipa Adriana „Trymbiego” Trybusa, która fazę zasadniczą zakończyła na pierwszym miejscu, a w swoim jedynym meczu pucharowym zdecydowanie wygrała z Pompa Teamem bez straty mapy. Na niekorzyść K1ck przemawia też fakt, że obie formacje spotkały się w finale trzeciego sezonu Ultraligi i tam rywal pokazał, że potrafi wytrzymać presję w decydujących rywalizacjach.

Gdzie drużyna Marcina „iBo” Lebudy może upatrywać swoich szans? Reprezentanci portugalskiej organizacji są „w gazie”. K1ck fazę pucharową Ultraligi zaczęło od pierwszej rundy i dwa pierwsze starcia, kolejno z Illuminar Gaming i Gentlemen’s Gaming, kończyło zdecydowanym 3:0, natomiast w trzeciej rundzie przydarzyła się porażka na jednej mapie z ekipą Jakuba „Sinmivaka” Ruckiego. W finale zespół Pawła „delorda” Szabli stanie przed najtrudniejszym zadaniem, bowiem tam czekać będzie obrońca tytułu. Obrońca tytułu z wielkim apetytem na złoto, ale też drużyna, której zdarzają się wpadki i gorsze momenty, jak te w siódmym tygodniu UL, gdzie to właśnie K1ck pokonało AGO ROGUE. Sztuka ta udała się jeszcze tylko H34T, a pozostałe dwanaście spotkań kończyło się wygraną Trybusa i kolegów.

Wielki finał czwartego sezonu Alior Bank Ultraligi zaplanowany jest na godzinę 17:00, a zobaczyć go będzie można na kanałach Polsat Games w telewizji, Twitchu oraz YouTube.


Harmonogram
28 lipca

1. runda

17:00 Komputronik H34T 1:3 Gentlemen’s Gaming BO5
29 lipca

1. runda

17:00 K1ck Neosurf 3:0 Illuminar Gaming BO5
4 sierpnia

2. runda

17:00 AGO ROGUE 3:0 7more7 Pompa Team BO5
5 sierpnia

2. runda

17:00 K1ck Neosurf 3:0 Gentlemen’s Gaming BO5
11 sierpnia

3. runda

17:00 7more7 Pompa Team 1:3 K1ck Neosurf BO5
12 sierpnia

Finał

17:00 AGO ROGUE vs K1ck Neosurf BO5

 

1. runda 2. runda 3. runda Finał
AGO 3
PT7 0
H34T 1 AGO 0
GG 3 PT7 1 K1ck Neosurf 0
GG 0 K1ck Neosurf 3
K1ck Neosurf 3
K1ck Neosurf 3
Illuminar Gaming 0

Pełny harmonogram, kompletną drabinkę play-offów oraz więcej informacji dotyczących tej edycji Mistrzostw Polski w League of Legends znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Liquid ma swojego Mojżesza. Tylko czy to dobrze?

Eric "adreN" Hoag na stanowisku trenera Teamu Liquid wytrzymał dwadzieścia miesięcy. Długo to czy krótko – można spojrzeć na to w różny sposób. Fakty...