fot. Riot Games/Michał Konkol

Czy feniks odrodzi się z popiołów? Ruszają play-offy LPL!

Kilka chwil przed południem, a konkretniej o godzinie 11:00, rozpoczną się play-offy League of Legends Pro League. Rzadko zdarza się w esporcie, że inauguracyjne starcie zwiastuje ogromną dawkę emocji i zbiera ogromną liczbę widzów przed ekranami. Tym razem w pełni możemy oczekiwać jednak, że cały LoL-owa społeczność będzie bacznie obserwować pojedynek w Państwie Środka, wszak będą toczyły się losy Mistrza Świata sprzed roku – FunPlus Phoenix. Kim „Doinb” Tae-sang i spółka ledwo zakwalifikowali się do fazy pucharowej, dając radę tak naprawdę bardziej dzięki błędom rywali. Tym razem nie mogą liczyć na chwiejną dyspozycję ich oponentów, Victory Five.

FPX już raz udało się pokonać swojego rywala w drodze do finału. Miało to miejsce pod koniec czerwca, w fazie zasadniczej, i jeżeli najlepszy zespół poprzedniego roku liczy na ponowne reprezentowanie Chin na Worldsach, to musi dać z siebie 110%. Zadanie to niestety nie będzie takie proste, gdyż V5 to formacja złożona z utalentowanych graczy, którzy łakną swojego debiutu na międzynarodowym gruncie. Z pewnością nie sprzedadzą swojej skóry darmo, a obalenie Mistrzów Świata zdecydowanie doda im wiatru w żagle.

CZYTAJ TEŻ:
Najlepsi zawodnicy LPL wyróżnieni. Wśród nich głównie reprezentanci JDG, TES oraz iG

Pierwsza runda zostanie zwieńczona w piątek, kiedy to zobaczymy starcie dwóch bardzo uznanych organizacji – LGD Gaming podejmie World Elite. Pierwsza z nich zasłynęła jesienią 2015 roku, gdy zapowiadano ją jako pewniaka do podniesienia Pucharu Przywoływacza. Skończyło się na tym, że nawet nie wyszła z grupy. Druga z nich od samego początku League of Legends w Chinach zbiera najlepszy talent. Na przestrzeni ostatnich kilku lat niestety bezskutecznie próbowała ona zaistnieć na międzynarodowych wodach. Włodarze zarówno LGD jak i WE pragną powrócić do świadomości widzów League of Legends z całego świata i ponownie zapisać się w kartach historii. Niestety, jedna drużyna będzie musiała jutro zakończyć sezon i odroczyć marzenia. Zerowy dorobek punktów mistrzowskich po stronie ekipy Hana „Peanuta” Wang-ho uniemożliwi jej walkę w finałach regionalnych, jeżeli odpadnie w jutrzejszej serii. Sprawa wygląda niemalże identycznie w przypadku jej rywali, którzy posiadają ich jedynie dziesięć. Jest to wciąż o wiele za mało.

Play-offy LPL będziecie mogli zobaczyć na kanale ligi w serwisie Twitch.tv. Pierwszy mecz już dzisiaj o godzinie 11:00.


Harmonogram
Czwartek, 13 sierpnia

1. runda

11:00 Victory Five vs FunPlus Phoenix BO5
Piątek, 14 sierpnia

1. runda

11:00 LGD Gaming vs World Elite BO5
Sobota, 15 sierpnia

Ćwierćfinał

11:00 Suning vs TBD BO5
Niedziela, 16 sierpnia

Ćwierćfinał

11:00 Invictus Gaming vs TBD BO5
Sobota, 22 sierpnia

Półfinał

11:00 TOP Esports vs TBD BO5
Niedziela, 23 sierpnia

Półfinał

11:00 JD Gaming vs TBD BO5
Wtorek, 25 sierpnia

Mecz o trzecie miejsce

17:00 TBD vs TBD BO5
Czwartek, 27 sierpnia

Finał

11:00 TBD vs TBD BO5
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

K1ck Neosurf mistrzem Polski w LoL-a! AGO poległo w finale Ultraligi

Spore zaskoczenie w wielkim finale Alior Bank Ultraligi Mistrzostw Polski! AGO ROGUE będące znaczącym faworytem tego starcia ostatecznie zaprezentował...