STS

Ponad 40 tysięcy kont zbanowanych przez dwa dni! Ogromna fala VAC-ów na Steamie

Ostatnie dwa dni stały po znakiem czystek, jakie Valve przeprowadziło na Steamie. Wystarczyło zaledwie 48 godzin, by ponad 40 tysięcy kont otrzymało VAC bana. Jest to jedna z największych, o ile nie największa fala kar w historii platformy.

Już w środę pojawiły się pierwsze doniesienia o wysypie VAC-ów – jak możemy wyczytać w serwisie ConVars, kary nałożono wówczas na 9 664 użytkowników. To jednak nic przy tym, co wydarzyło się dzień później. W czwartek bowiem liczba banów wyniosła już 34 734! W sumie daje nam to 44 398 VAC banów, które otrzymali użytkownicy takich gier, jak m.in. Counter-Strike czy też PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że fora internetowe zostały wręcz zasypane komentarzami osób, które utrzymują, że nałożone na nich kary są niesłuszne. Oczywiście takie coś ma miejsce przy każdej większej fali banów, niemniej niewykluczone, że tym razem faktycznie jest inaczej i wielu użytkowników oberwało po prostu rykoszetem. Zresztą w serwisie Reddit już teraz można znaleźć wpisy od graczy, którzy faktycznie byli niewinni i omyłkowo nałożone na ich kontach blokady zostały przez Valve zdjęte.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Łatwo nie było, a będzie jeszcze trudniej. mantuu w półfinale DreamHack Open Summer

Trwa pierwszy turniej CS:GO po wakacyjnej przerwie. Ba, nawet powoli wchodzi w swoją decydującą fazę. W walce o triumf w europejskiej odsłonie DreamHa...