fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

BIG wciąż w gazie. Liderzy światowego rankingu wygrywają DreamHack Open Summer

Czy ktoś w ogóle dopuszczał myśl, że DreamHack Open Summer w Europie może zakończyć się inaczej, niż zwycięstwem BIG? Jeśli byliście w grupie odważnych, którzy liczyli na powakacyjne potknięcie liderów światowego rankingu, to grubo się pomyliliście. Niemiecko-turecka piątka wygrała całą imprezę bez ani jednej porażki na swoim koncie.

Jeszcze przed oficjalną przerwą dla graczy BIG udowodniło, że świetnie odnajduje się w przestrzeni internetowej. Łupem drużyny padały DreamHack Masters Spring 2020 oraz cs_summit 6, imprezy z bezdyskusyjnie lepszą obsadą niż właśnie zakończony DreamHack Open Summer. Największe zagrożenie dla Johannesa „tabseNa” Wodarza i spółki podczas zawodów rangi DreamHack Open miały stanowić Complexity Gaming, OG oraz Heroic. I rzeczywiście niespodzianki nie było, bo te trzy formacje razem z BIG znalazły się w fazie pucharowej. Pierwszą parę półfinałową utworzyły Complexity z Heroic, w drugiej BIG mierzyło się z OG. W obu meczach oglądaliśmy pełne serie BO3, w których emocje skumulowały się właśnie na decydujących mapach. Heroic po dogrywce ograło Complexity na Overpassie, natomiast faworyci turnieju po trzydziestu rundach uporali się z OG na Mirage’u i wyrzucili ekipę Mateusza „mantuu” Wilczewskiego za burtę rozgrywek.

W finale gracze Heroic mieli okazję odegrać się na podopiecznych Tobiasa „towa b” Herberholda za porażkę z fazy grupowej. Wówczas Duńczycy nie byli wiele gorsi od rywali, ale koniec końców przegrali 0:2. Dzisiaj mogliśmy wyciągać podobne wnioski z gry zespołu Caspera „cadiaNa” Møllera, który potrafił dotrzymywać kroku światowej jedynce. Szczególnie w pierwszych połowach, które na Overpassie i Inferno kończył skromnym prowadzeniem 8:7. W obu przypadkach wszystko, co dobre dla Heroic kończyło się równocześnie ze zmianą stron. Formacja z północnej Europy w drugich częściach spotkań pozwała sobie na niewybaczalne rundy przestoju i oddawanie inicjatywy. Wszystkie momenty zadyszki w duńskim obozie, jak na klasową drużynę przystało, skrupulatnie wykorzystywało BIG. Zawodnicy niemieckiej organizacji ponownie zatriumfowali 2:0 nad cadiaNem i spółką, za co zgarnęli czek na 35 tysięcy euro oraz 100 punktów do cyklu ESL Pro Tour.

Poniżej prezentujemy wyniki meczów fazy pucharowej DreamHack Open Summer 2020

15 sierpnia

Półfinał

13:00 Complexity Gaming 1:2 Heroic Vertigo 16:4
Mirage 7:16
Overpass 15:19
16:00 BIG 2:1 OG Inferno 9:16
Dust2 16:10
Mirage 16:14
16 sierpnia

Finał

16:00 Heroic 0:2 BIG Overpass 11:16
Inferno 12:16

A tak przedstawia się klasyfikacja końcowa zmagań

1. BIG 35 000 $ 100 pkt
2. Heroic 20 000 $ 80 pkt
3-4. Complexity Gaming, OG 8 750 $ 40 pkt
5-6. Endpoint, forZe 5 000 $ 20 pkt
7-8. MAD Lions, Team Spirit 3 750 $
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

niQ ogrywa swoją dawną drużynę. soon to be named awansuje do Ultraligi!

Prawdziwy rollercoaster zapewnili kibicom gracze piratesports i soon to be named. W drugim meczu barażowym drużyna Sebastiana "niQa" Robaka pokonała p...