STS
fot. x-kom AGO

x-kom AGO ogrywa Sprout i wraca do ESL Pro League!

Udany rewanż za porażkę w pierwszym meczu europejskich baraży ESEA Season 33: Premier Division zaserwowali gracze x-kom AGO swojemu poniedziałkowemu rywalowi. Drużyna Dominika „GruBego” Świderskiego pokonała Sprout i zapewniła sobie grę w dwunastym sezonie ESL Pro League.

Sprout 1:3 x-kom AGO
Wygrany UB 1:0 Mirage 7:16 Train 16:19
Dust2 10:16  Inferno 

Sprout przystępując do kluczowego meczu, było w korzystniejszej pozycji, ponieważ z racji awansu do finału z drabinki wygranych, polsko-niemiecki miks miał jedną mapę przewagi. Szybko jednak ekipa Damiana ”Furlana” Kislowskiego zaznaczyła swoją obecność, ponieważ na Mirage’u x-kom AGO zdominowało swojego rywala. Świetna postawa w roli antyterrorystów przekuła się w prowadzenie 11:4. Po zmianie stron polskiej ekipie udało się zapewnić wygraną rundę pistoletową, a kilka chwil później postawić kropkę nad „i”. Cenne zwycięstwo 16:7 sprawiło, że oglądaliśmy remis w mapach.

Przebudzenie zespołu Michała ”snatchiego” Rudzkiego i Pawła „dychy” Dychy nastąpiło po krótkiej przerwie przed Trainem, ponieważ na popularnych pociągach gracze niemieckiej organizacji w końcu byli w stanie dominować swojego przeciwnika. Agresywny start opłacił się stronie broniącej, która szybko wysunęła się na prowadzenie. Odpowiedź x-kom AGO pojawiła się przy pierwszej okazji na zakup lepszego wyposażenia, ale radość nie trwała długo, ponieważ to jednak Sprout przeważało i pierwszą połowę wygrało 9:6. Po raz drugi w poniedziałkowym meczu Orły udowodniły, że ich mocną stroną jest rywalizacja w roli antyterrorystów. Kolejne wygrane pistolety przyczyniły się do remisu 9:9, a później rozpędzeni Polacy przybliżali się do triumfu. Niestety w końcówce zabrakło trochę szczęścia i pewności siebie, dlatego oglądaliśmy dogrywkę. Ta wynikiem 4:1 padła łupem graczy x-kom AGO.

Prawdopodobnie mało kto spodziewał się, że Orły już po trzech mapach będą świętować swój powrót do prestiżowej ligi. Początek Dusta2 zdecydowanie należał do Sprout, które w starciu na pistolety strzelało dużo celniej. Rywal zza naszej zachodniej granicy wykorzystał słabą sytuację finansową x-kom AGO i objął prowadzenie 3:0, ale od tego momentu to reprezentanci rodzimej organizacji rządzili i dzielili. Terroryści pozwolili przeciwnikom zdobyć ledwie dwa oczka więcej, a sami zapisali na swoim koncie dziesięć rund. Sytuacja piątki Polaków skomplikowała się, gdy Rudzki z kolegami sięgnęli po zmianie stron po trzy rundy. Na szczęście dla Orłów wszystko wróciło do normy, gdy drużyna CT zakupiła karabiny i pełny zestaw granatów. Bezradne Sprout musiało pogodzić się, że kolejny sezon spędzi na zapleczu ESL Pro League, czyli ESEA MDL.

Oto zespoły, które wystąpią w 12. sezonie ESL Pro League:

100 Thieves Astralis BIG BOOM Esports
Complexity Gaming ENCE Evil Geniuses FaZe Clan
Fnatic FURIA Esports G2 Esports Isurus
mousesports Natus Vincere Ninjas in Pyjamas ORDER
Renegades Sharks Esports Team Liquid Team Spirit
Team Vitality Triumph TYLOO x-kom AGO

Start dwunastego sezonu ESL Pro League zaplanowany jest na 2 września. W pierwszym etapie uczestnicy zostaną rozlosowani do czterech grup, gdzie toczyć się będzie walka o awans do fazy pucharowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

BIG umacnia się na prowadzeniu w rankingu HLTV, Astralis coraz bliżej wypadnięcia z top 20

Po kilku tygodniach zastoju w czołówce rankingu HLTV w końcu coś się ruszyło. To znaczy w dolnych rejonach czołówki, bo na prowadzeniu pozostało BIG....