STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

ESL Pro League w CS:GO znowu bez lana – 12. sezon tylko w internecie

Stało się to, czego wszyscy się obawiali – nadchodzący sezon ESL Pro League, podobnie jak sezon poprzedni, rozegrany zostanie wyłącznie w internecie. Ma to oczywiście związek z obecną sytuacją zdrowotną na świecie, która uniemożliwia swobodne podróżowanie między kontynentami i stanowi zagrożenie dla graczy oraz pracowników. Plany związane z 12. edycją Pro Ligi ESL ogłosiło na […]

Stało się to, czego wszyscy się obawiali – nadchodzący sezon ESL Pro League, podobnie jak sezon poprzedni, rozegrany zostanie wyłącznie w internecie. Ma to oczywiście związek z obecną sytuacją zdrowotną na świecie, która uniemożliwia swobodne podróżowanie między kontynentami i stanowi zagrożenie dla graczy oraz pracowników.

Plany związane z 12. edycją Pro Ligi ESL ogłosiło na początku czerwca. Wówczas też zapowiadano powrót do globalnej formuły zawodów lanowych, zastrzegając jednak, że plany te mogą ulec zmianie, jeżeli sytuacja epidemiologiczna na świecie na ulegnie poprawie. Jak dziś wiemy, faktycznie nic się nie poprawiło, a każdego dnia przybywa nowych zakażeń, w związku z czym ponownie zmagania toczyć się będą z podziałem na regiony. Oznacza to, że jeszcze raz EPL będzie mieć pięciu mistrzów – po jednym w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Azji oraz Oceanii.

W tej sytuacji lista uczestników prezentuje się następująco:


Europa
Astralis BIG Complexity Gaming ENCE
FaZe Clan Fnatic G2 Esports GODSENT
Heroic mousesports Natus Vincere Ninjas in Pyjamas
OG Team Spirit Team Vitality x-kom AGO

Ameryka Północna
100 Thieves Chaos Esports Club Cloud9 Evil Geniuses
FURIA Esports Gen.G Esports Team Liquid Triumph

Ameryka Południowa
BOOM Esports Isurus Sharks Esports TBA

Azja
Beyond Esports Invictus Gaming TYLOO ViCi Gaming

Oceania
Avant Gaming Chiefs Esports Club ORDER Renegades

Obecna wersja jest taka, że wszystko ma powrócić do normy wraz ze startem sezonu 13. Pomóc w tym ma też współpraca, którą ESL nawiązało z GamingMalta, czyli niezależną organizacją non-profit, która została powołana do życia przez rząd Malty oraz Malta Gaming Authority. – Porozumienie z GamingMalta pozwala nam zaoferować niesamowite możliwości całej esportowej społeczności na świecie. Malta to rozwijający się kraj, który (…) współpracował z nami już podczas fenomenalnego 11. sezonu największej profesjonalnej ligi CS:GO na świecie – przyznał Ralf Reichert, CEO w ESL.

Tym samym wszystkie zaplanowane na 2021 rok sezony ESL Pro League mają odbyć się właśnie na Malcie. Jednocześnie fani z Europy oraz krajów z całego świata będą mogli na miejscu oglądać zmagania swoich ulubionych ekip dzięki specjalnym pakietom, w skład których wchodzą przeloty, zakwaterowanie oraz sam bilet wstępu na turniej. Ponadto w ramach współpracy z GamingMalta zespoły będą mogły organizować na miejscu bootcampy, co może być szczególnie pomocne w przypadku dłuższego pobytu na Starym Kontynencie formacji z innych części świata. – Nasza współpraca to kamień milowy w esportowej podróży Malty. Organizowanie ESL Pro League czyni z Malty główny cel esportowej podróży. Naszym wspólnym celem jest dalszy rozwój struktur oraz wzmocnienie inicjatyw edukacyjnych w celu wspierania równomiernego rozwoju lokalnego esportowego ekosystemu – stwierdził Ivan Filletti, Chief Operations Officer w GamingMalta.

Więcej informacji na temat 12. sezonu ESL Pro League oraz kooperacji ESL i GamingMalta Foundation pojawi się w nadchodzących dniach na stronach proleague.com and gamingmalta.org.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nadzieja. Ikona. Bjergsen

W 2013 roku na europejskiej scenie League of Legends narodził się ewenement, jakim była postać Sørena "Bjergsena" Bjerga. Wiem, dla kilku z was może t...