Wielkimi krokami zbliża się jesienna edycja ESL Mistrzostw Polski w CS:GO. Nim jednak dziesięć formacji przystąpi do walki o krajowy czempionat, muszą odbyć się eliminacje. Te rozpoczną się od etapu otwartego, w którym udział będzie mógł wziąć udział praktycznie każdy. Potem zaś przyjdzie pora na etap zamknięty.

W nim natomiast zobaczymy w sumie dwanaście formacji, ale cztery z nich poznaliśmy już dziś. Bezpośrednią przepustkę otrzymały bowiem CLEANTmix oraz Łomża 0,0% Cyberwolves, które mogliśmy już oglądać w poprzednim sezonie. Wówczas drużyny te nie wypadły najlepiej i zajęły dwie ostatnie lokaty, ale teraz będą mogły postarać się o to, by jednak zachować miejsce w ESL MP bez konieczności uprzedniego przebijania się przez otwarte eliminacje.

CZYTAJ TEŻ:
Kto zostanie mistrzem Polski w CS:GO tym razem? Rusza kolejna edycja ESL MP!

Ponadto zaproszenia trafiły w ręce HONORIS oraz Teamu Mefron. Te składy zostały nagrodzone jako najwyżej notowane w Rankingu polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl – obecnie zespół Filipa "NEO" Kubskiego i Wiktora "TaZa" Wojtasa zajmuje w owym zestawieniu szóstą lokatę, podczas gdy ekipa znana wcześniej jako Jeden Bartosz Gaming okupuje ósmą pozycję. Ta dwójka także nie będzie więc musiała rywalizować w etapie otwartym

Pełna lista zaproszonych do zamkniętych eliminacji prezentuje się następująco:

CLEANTmix HONORIS Łomża 0,0% Cyberwolves Team Mefron

Pozostałe osiem miejsc zostanie zapełnione na drodze dwóch otwartych turniejów eliminacyjnych, które potrwają między 22 a 26 sierpnia. Same zamknięte kwalifikacje rozegrane zostaną natomiast 29 i 30 sierpnia – w nich zastosowana będzie drabinka podwójnej eliminacji, na której drodze cztery najlepsze formacje zapewnią sobie slot w ESL Mistrzostwach Polski Jesień 2020.

Pula nagród jesiennej edycji ESL MP 2020 wyniesie 50 000 PLN, ale dodatkowo uczestnicy krajowego czempionatu walczyć będą o awanse. Gra toczyć się będzie o miejsce w zamkniętych eliminacjach do Intel Extreme Masters Katowice 2021 oraz jeszcze jednego międzynarodowego turnieju CS:GO, o którym więcej informacji otrzymamy w przyszłości.