STS
fot. astralisgroup.net

Dyrektor sportowy Origen: Gracze mogą rozmawiać z innymi drużynami przed okienkiem transferowym

Brak awansu Origen na Mistrzostwa Świata 2020 rozpoczął falę zmian w drużynie Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego. Na oficjalnej stronie organizacji pojawił się komentarz dyrektora sportowego Kaspera Hvidta, który zapowiedział, że drużynę czeka przebudowa.

Jeszcze przed szóstym tygodniem oraz po dwóch zwycięstwach Origen śmiało mogło rozpatrywać swoją obecność w najlepszej szóstce i co za tym idzie grę w play-offach League of Legends European Championship. Niestety kolejne porażki sprawiły, że pozycja zespołu Erlenda „Nukeducka” Holma w ligowej tabeli spadała. Ostatecznie Origen zatrzymało się na dziesiątej lokacie, z ledwie sześcioma zdobytymi zwycięstwami. Kilka dni po całym wydarzeniu Skurzyński wypowiedział się na temat swojej przyszłości w vlogu i sam potwierdził, że nie jest pewny dalszej gry w zespole.

W podobnych tonach odniósł się do przyszłości drużyny Kasper Hvidt. – Każdy z zawodników sam zadecyduje o swojej przyszłości w Origen i w nowym składzie. Nic nie obiecujemy i nie dajemy gwarancji, dlatego postanowiliśmy, że zawodnicy i trenerzy będą mogli rozmawiać z innymi drużynami wcześniej niż wraz ze startem okienka transferowego – powiedział Duńczyk.

Wszystko wskazuje na to, że włodarze zdecydowali się na spore zmiany i być może w kolejnym sezonie zobaczymy zupełnie nową piątką w koszulkach Origen. Poważne podejście do tematu zasugerował dyrektor sportowy. – Jesteśmy świadomi, że musimy zrobić krok w tył, by móc ruszyć naprzód w dobrym kierunku. Poświęcimy teraz czas na odpoczynek, a potem rozpoczniemy budowę drużyny, która odzwierciedlać będzie nasze wartości. Jesteśmy przekonani, że jesteśmy w stanie stworzyć skład, który będzie rywalizował o tytuł – zakończył Hvidt.

Pełny komentarz Kaspera Hvidta dostępny jest na oficjalnej stronie organizacji.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FlyQuest pokonuje Cloud9 i zapewnia sobie udział na Worldsach

Wczorajsze starcie Cloud9 z FlyQuest zainaugurowało drugą rundę play-offów League of Legends Championship Series. Tristan "PowerOfEvil" Schrage i spół...