fot. AGO ROGUE

Smutny wieczór na EU Masters dla AGO ROGUE. Polacy wypuścili zwycięstwo z rąk na ostatniej prostej

Polscy kibice kończą dzisiejszy wieczór z European Masters Summer 2020 w minorowych nastrojach. Ultraligowe zespoły zanotowały dziś komplet porażek – najpierw 7more7 Pompa Team uległa WLGaming, a teraz AGO ROGUE poniosło bolesną porażkę z Movistar Riders.

AGO ROGUE 0:1 Movistar Riders
Szygenda
Shen
beansu
Gangplank
Zanzarah
Sett
Elyoya
Hecarim
Czekolad
Azir
Xico
Syndra
Woolite
Ezreal
JaVaa
Kai’Sa
Trymbi
Bard
rhuckz
Leona

Początek meczu był jednak dla wicemistrzów Polski dość udany. Po pechowej pierwszej krwi, którą zgarnęli gracze hiszpańskiej formacji, AGO trochę się ustabilizowało i zdołało odpowiedzieć dwoma eliminacjami. Dobra gra Nikolaia „Zanzaraha” Akatova sprawiła, że Łotrzyki zgromadziły stosunkowo pokaźną przewagę w złocie, ale Movistar odpowiadało skrupulatną grą wokół smoków. W 17. minucie rywale Polaków mogli się pochwalić już trzema zgładzonymi bestiami.

Pięć minut później zawodnicy Movistar próbowali postawić kropkę nad „i”, lecz AGO w końcu zdołało odpowiedzieć. Reprezentanci Polski wygrali walkę drużynową o Smoka Górskiego, dzięki czemu chwilę później ich łupem padł też Baron Nashor.

Wydawało się, że triumf jest już na wyciągnięcie ręki, ale wtedy AGO napotkało problemy. Domknięcie spotkania wciąż pozostawało poza zasięgiem Pawła „Woolite’a” Pruskiego i spółki. Wystarczyło kilka błędów indywidualnych, nierozważne podejmowanie walki i nagle zawodnicy hiszpańskiej organizacji powrócili do meczu. W 34. minucie na ich konto trafiła Dusza Smoka Górskiego, a dzięki wygranemu teamifghtowi, który wywiązał się chwile później, baza AGO padła pod naporem Movistar. W iście szalony sposób podopieczni Alexeya „Sharkza” Tarandy stracili szansę na pierwsze punkty w EU Masters.

Już jutro szansę na poprawę nastrojów polskich kibiców dostanie K1ck Neosurf. Mistrzowie Polski rozpoczną swoje występy w Europie już o 18:00 meczem z Schalke 04 Evolution. Więcej szczegółów dotyczących rozgrywek znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której link zamieszczamy poniżej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejny Polak wypływa na międzynarodowe wody. SAYN będzie grał dla hiszpańskiej organizacji

2020 rok upływa nam pod znakiem emigracji polskich zawodników CS:GO do międzynarodowych składów. W tym roku rodzime podwórko opuścili m.in. Paweł "dyc...