STS
fot. Riot Games/Michał Konkol

Poznaliśmy najlepszego trenera i debiutanta Summer Splitu LEC

Nie tak dawno temu poznaliśmy All-Pro Team Summer Splitu League of Legends European Championship, a dziś przyszedł czas na ogłoszenie najlepszego debiutanta i trenera sezonu. W pierwszej kategorii zwycięzcą został wspierający Team Vitality, Labros “Labrov” Papoutsakis, a w drugiej szkoleniowiec MAD Lions, James „Mac”MacCormack. The Rookie of #LEC Summer 2020: @Labrov12! pic.twitter.com/xxtxw4bYbJ — LEC (@LEC) […]

Nie tak dawno temu poznaliśmy All-Pro Team Summer Splitu League of Legends European Championship, a dziś przyszedł czas na ogłoszenie najlepszego debiutanta i trenera sezonu. W pierwszej kategorii zwycięzcą został wspierający Team Vitality, Labros “Labrov” Papoutsakis, a w drugiej szkoleniowiec MAD Lions, James „Mac”MacCormack.

Niewiele jednak zabrakło, by najlepszym LEC-owym młodzikiem został wybrany Dirk “ZaZee” Mallner z SK Gaming – w głosowaniu zebrał tylko jeden punkt mniej niż Labrov. Na najniższym stopniu podium zameldował się zaś Aljoša “Milica” Kovandžić, który po problemach z wizą na wiosnę w końcu dostał szansę zaprezentowania się przed europejską publiką. Co ciekawe, w tym momencie żaden z wybranych debiutantów nie pozostaje w walce o tytuł mistrza Europy. Team Vitality nie zakwalifikowało się do fazy play-off, a SK odpadło już w pierwszej rundzie po wstydliwej porażce z Schalke 04.

Jeśli zaś chodzi o klasyfikację trenerów, to oprócz Maca wyróżnieni zostali trenerzy Rogue i Schalke, czyli Simon “fredy122” Payne i Dylan “Dylan Falco” Falco. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że wyróżnienia dla trenerów są chyba przyznane zbyt pochopnie. Jesteśmy w trakcie rozgrywania fazy play-off, która jest najważniejszym trenerskim egzaminem i najpoważniejszą weryfikacją umiejętności. Jak na razie zarówno drużyny Maca jak i fredy’ego122 nie popisują się w seriach BO5. Rogue zostało rozgromione 3:0 przez Fnatic, a G2 nie dało szans MAD Lions, pokonując je wynikiem 3:1. Teraz świeżo wybrani najlepsi trenerzy LEC będą musieli walczyć o życie w drabince przegranych.

Tak prezentuje się klasyfikacja najlepszych debiutantów:

1. Labros “Labrov” Papoutsakis (Team Vitality) – 95 pkt.

2. Dirk „ZaZee” Mallner (SK Gaming) – 94. pkt.

3. Aljoša “Milica” Kovandžić (Team Vitality) – 49 pkt.

A tak trenerów:

1. James “Mac” MacCormack (MAD Lions) – 98 pkt.

2. Freddy „fredy122” Payne (Rogue) – 88 pkt.

3. Dylan „Dylan Falco” Falco (FC Schalke 04) – 51 pkt.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sensacja na początek play-offów LCK! Nie będzie siódmego mistrzostwa Korei dla Fakera!

Wiele osób spodziewało się, że rozpoczęte dzisiaj play-offy League Champions Korea będą pełne emocji i niespodzianek. Mało kto jednak przewidywał, że...