Polskie drużyny CS:GO w sierpniu zgodnie wymieniają się najbardziej eksponowaną pozycją na międzynarodowej arenie. Na świeczniku krótko znajdował się Actina PACT, swoje chwile miało x-kom AGO, a w ostatnich dniach wszyscy ekscytowaliśmy się poczynaniami Wisły All in! Games Kraków. Dziś w cieniu walki Białej Gwiazdy w Nine to Five 3 toczyły się spotkania szczególnie istotne dla Jastrzębi – do akcji wkroczył przecież i pierwszy, i drugi skład. Niestety nie mamy dla was dobrych wieści, bo łączny bilans x-kom AGO i NEST to 0:3. Dziś w Gnieździe świętować będzie można tylko sukces sekcji LoL-a na European Masters.

CZYTAJ TEŻ:
AGO ROGUE z pierwszym zwycięstwem na EU Masters

Wracając jednak do CS:GO – popołudnie z Jastrzębiami otworzyli podopieczni Mikołaja "miNIr0xa" Michałkowa, którzy nie sprostali Winstrike Teamowi na inaugurację 9. tygodnia Eden Arena: Malta Vibes. To było jednak tylko BO1 i mogliśmy liczyć na lepszy występ AGO w meczu eliminacyjnym. Niespodziewanie rodzima formacja zawiodła jednak po raz drugi – tym razem lepsze okazało się AGF Esport. Polacy oczywiście nie oddali spotkania bez walki, bo o zwycięstwach Duńczyków na obu mapach decydowały detale. Niemniej w żadnym stopniu nie usprawiedliwia to Miłosza "mhL-a" Knasiaka i jego kolegów. Krótko mówiąc, dzień do zapomnienia.

W tak zwanym międzyczasie na serwer wkroczyło też NEST, które niespodziewanie przetrwało w CS:GO Fight Night 2 dłużej niż Actina PACT i HONORIS. Dziś Polacy mogli awansować do najlepszej czwórki internetowego turnieju, lecz plany te pokrzyżowało czeskie Entropiq oraz problemy techniczne. Brak prądu wykluczył bowiem Michała "mchk" Bartosiaka z udziału w batalii na Nuke'u, a awaryjny angaż Dominika "GruBego" Świderskiego nie zdał się na wiele. Na przestrzeni całego meczu NEST ugrało zaledwie dziewięć rund.

Komplet środowych wyników obu składów x-kom AGO: 

26 sierpnia
15:00 x-kom AGO 11:16 Winstrike Team Vertigo
16:30 NEST 0:2 Entropiq Nuke 4:16
Inferno 5:16
19:30 x-kom AGO 0:2 AGF Esport Dust2 12:16
Inferno 14:16