Cloud9, LCS 2020 Spring Split
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Amerykański klasyk o ostatnie miejsce na Worldsach. Przed nami TSM kontra Cloud9

Przed nami kolejny weekend play-offów północnoamerykańskich rozgrywek – League of Legends Championship Series. Do zamknięcia fazy pucharowej LCS pozostały jeszcze cztery serie, ale to dzisiejszego wieczoru zostanie rozegrany potencjalnie najważniejsza z nich. Dlaczego ma ona tak ogromne znaczenie? Jej zwycięzca zakwalifikuje się na Worldsy i dołączy do Teamu Liquid oraz FlyQuest jako trzeci i ostatni reprezentant Ameryki Północnej.

Stawka nie mogłaby być w takim wypadku większa, a antycypacja rośnie z każdą godziną, wszak czeka nas małe El Clásico – o miejsce na najważniejszym turnieju w roku powalczą TSM i Cloud9. Obie ekipy miały dosyć udane sezony. Eric „Licorice” Ritchie i spółka zdominowali wiosenną edycję i zdobyli upragniony dla organizacji puchar, lecz latem nie radzili sobie już tak świetnie. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku TSM-u, który był beznadziejny wiosną, natomiast w ostatnich paru tygodniach zaczął wstawać z kolan. Oba zespoły zaliczyły w play-offach falstart, ale na swoje szczęście powróciły już do formy. Komu w takim razie uda się polecieć do Szanghaju? TSM nie reprezentował LCS na Worldsach od 2017 roku, z kolei C9 regularnie pojawia się na nich od 2013 roku. Siedem lat z rzędu to niezły wynik, może czas pora na ósmy?

Jednocześnie nie zapominajmy także o jutrzejszym starciu, w którym Liquid zmierzy się z FlyQuest o pierwsze miejsce w finale kończącej się edycji LCS. Dla Koni awans do finału jest niezwykle ważny, gdyż pragną odzyskać tron, który straciły po czterech splitach dominacji. Liquid jako jedyna organizacja w historii amerykańskich rozgrywek wygrało je cztery razy z rzędu. Cloud9 przerwało tę passę, niemniej nowy nabytek z Europy, Mads „Broxah” Brock-Pedersen, z pewnością ma ochotę na swoje pierwsze trofeum LCS.

Tak prezentuje się harmonogram drugiej rundy play-offów LCS:

Sobota, 29 sierpnia

3. runda drabinki przegranych

22:00 Cloud9 vs tsm logo TSM BO5
Niedziela, 30 sierpnia

Finał drabinki wygranych

22:00 Team Liquid vs FlyQuest BO5

Transmisja z rozgrywek będzie dostępna na kanale ligi na Twitchu.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

innocent i spółka w pogoni za pierwszym sukcesem, a na ich drodze MIBR

Od czasu transferu Pawła "innocenta" Mocka MAD Lions nie znaleźli jeszcze odpowiedniego rytmu, który pozwoliłby na regularną walkę z najlepszymi. Nie...