fot. AGO ROGUE

Miało być 3:0, było bliżej 0:3. AGO ROGUE wygrywa, K1CK i Pompa bez sukcesu w EU Masters

Szykowaliśmy się na przekazanie wam wyłącznie złych informacji co do drużyn z Ultraligi walczących w European Masters, ale rzutem na taśmę AGO ROGUE sprawiło, że możemy kłaść się spać w nie aż tak złych nastrojach. Przesadnie cieszyć się jednak też nie ma z czego – porażki poniosły zarówno K1CK Neosurf, jak i 7more7 Pompa Team, a przegrana tej drugiej formacji jest tym bardziej bolesna, bo przez nią sytuacja Pompy w tabeli grupowej nie wygląda różowo. Mówiąc bardzo delikatnie.

Dziś jako pierwsi do walki przystąpili mistrzowie Polski z K1CK Neosurf, którzy mogli przypieczętować pewne miejsce na szczycie grupy A i perfekcyjny tydzień, a przede wszystkim zrewanżować się w pewnym stopniu za porażkę w finale poprzedniej edycji European Masters. Jednak podobnie jak w meczu o mistrzostwo wiosennej odsłony turnieju, dziś również LDLC OL było lepsze, przez co awans ze zbioru oznaczonego pierwszą literą alfabetu wciąż jest sprawą otwartą. Najbliżej tego celu oprócz K1CK jest również FC Schalke 04 Evolution, które pokonało Samsung Morning Stars.

Wkrótce po tym akcja przeniosła się do grupy C, gdzie znajduje się m.in. 7more7 Pompa Team. Po dwóch porażkach dziś brązowi medaliści Ultraligi mieli szansę na przełamanie i trzeba przyznać, że byli całkiem blisko tego celu. Koniec końców jednak triumf stał się udziałem Misfits Premier, które z trzema wygranymi zajmuje spokojne miejsce na szczycie. W bezpośrednim starciu o drugą lokatę lepsze okazało się natomiast Vodafone Giants Roberta „Erdote” Nowaka. Dalej w tabeli WLGaming Esports, a na samym dnie walcząca o miracle run Pompa.

Na koniec czwartkowych zmagań oglądaliśmy rywalizację w grupie B z m.in. AGO ROGUE w stawce. Wicemistrzowie Polski walczyli dziś z GamerLegion o drugie miejsce w tabeli i walkę tę wygrali, broniąc honoru drużyn z Polski. Tym samym na chwilę obecną znajdują się w strefie premiowanej awansem do play-offów i ich szanse na awans wyglądają lepiej niż w przypadku GL, a już na pewno lepiej niż u SuppUp eSports. Mistrzowie Bałkanów po dzisiejszej porażce są już jedną nogą poza EUM, chyba że dokonają cudownego powrotu. Po drugiej stronie znajduje się Movistar Riders – finaliści LVP Superliga Orange mogą być już niemal pewni awansu do ćwierćfinału z trzema wygranymi na koncie.

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów European Masters 2020 Summer:

27 sierpnia
18:00 Samsung Morning Stars 0:1 FC Schalke 04 Evolution BO1
19:00 LDLC OL 1:0 K1CK Neosurf BO1
20:00 WLGaming Esports 0:1 Vodafone Giants BO1
21:00 7more7 Pompa Team 0:1 Misfits Premier BO1
22:00 Movistar Riders 1:0 SuppUp eSports BO1
23:00 GamerLegion 0:1 AGO ROGUE BO1

Klasyfikacja grupowa po pierwszym tygodniu:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. K1CK Neosurf 3 2 1 1. Movistar Riders 3 3 0
1. FC Schalke 04Evolution 3 2 1 2. AGO ROGUE 3 2 1
3. Samsung Morning Stars 3 1 2 3. GamerLegion 3 1 2
3. LDLC OL 3 1 2 4. SuppUp eSports 3 0 3
Grupa C Grupa D
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Misfits Premier 3 3 0 1. mousesports 3 2 1
2. Vodafone Giants 3 2 1 2. HMA Fnatic Rising 3 2 1
3. WLGaming Esports 3 1 2 3. GamersOrigin 3 2 1
4. 7more7 Pompa Team 3 0 3 4. Intrepid Fox 3 0 3

Na kolejne mecze w ramach European Masters będziemy musieli poczekać blisko dwa tygodnie. Drugi tydzień fazy grupowej rozpocznie się dopiero w środę 9 września, kiedy to zostanie rozstrzygnięta grupa B, a my dowiemy się, jaki los czeka AGO ROGUE. Pełny harmonogram EU Masters 2020 Summer i więcej informacji dotyczących turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO ROGUE broni honoru drużyn z Ultraligi w czwartkowych meczach EU Masters

Jak na razie czwartek z European Masters 2020 Summer przyniósł dwie porażki drużyn z Polski. Do trzeciej na szczęście nie doszło – AGO ROGUE w meczu w...