Studio LCK, LoL Park, podczas Worlds 2019
fot. Riot Games

Kto zagra we franczyzowym LCK? Wśród głównych kandydatów zespół, w który zainwestowała gwiazda k-popu

Już jakiś czas temu zapowiedziano, że najważniejsze rozgrywki League of Legends w Korei Południowej, League of Legends Champions Korea, przejdą na model franczyzowy, który stosowany jest również w Europie, Ameryce Północnej czy Chinach. Dziś dowiedzieliśmy się, kto najprawdopodobniej znajdzie się we franczyzowym LCK, a kto jest na „liście rezerwowych”.

Liczba drużyn uczestniczących w zmaganiach nie ulegnie zmianie i nadal wynosić będzie dziesięć. Przed organizatorem rywalizacji stoi zatem trudne zadanie dokonania odpowiedniego wyboru, wszak oczywiste jest, iż zainteresowanych jest więcej. Spośród wszystkich formacji rywalizujących w LCK 2020 Summer aż dziewięć znalazło się na liście głównych kandydatów. Wyjątkiem jest SeolHaeOne Prince, który na najwyższym szczeblu zmagań w Korei Południowej spędził zaledwie dwa splity. Wiosną wygrał sześć z osiemnastu meczów, a latem odniósł zaledwie jedno zwycięstwo.

Zamiast SP w LCK możemy zobaczyć zespół wystawiony przez BRION E-Sports. Firma ta kilka miesięcy temu znalazła się na ustach wielu z uwagi na inwestycję, którą otrzymał między innymi od Kima Hee-Chula, czyli gwiazdy k-popu. Jeśli wierzyć plotkom, BRION za wejście do LCK jako zespół, który nie posiada aktualnie miejsca w lidze, będzie musiał zapłacić od 10 do około 12 milionów dolarów.

Lista dziesięciu głównych kandydatów do znalezienia się we franczyzowym LCK:

  • Afreeca Freecs,
  • BRION E-Sports,
  • DAMWON Gaming,
  • DRX,
  • Gen.G,
  • Hanwha Life Esports,
  • KT Rolster,
  • SANDBOX Gaming,
  • Team Dynamics,
  • T1.

Lista rezerwowych zawiera nazw sześć drużyn. To właśnie one będą brane pod uwagę, jeśli Riot nie zdoła dojść do porozumienia z którąś z dziesięciu wspomnianych wcześniej formacji. Tu znajdziemy wspomniane już SeolHaeOne Prince, Element Mystic, Awesome Spear, OZ Gaming czy niewątpliwą legendę koreańskiej sceny League of Legends – Jin Air Greenwings.

W najbliższym czasie trwały będą negocjacje, których wynik poznamy prawdopodobnie jeszcze przed końcem 2020 roku. Wówczas zaprezentowana zostanie pełna lista uczestników League of Legends Champions Korea 2021.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AVEZ kontra legendy CS:GO. Polacy powalczą w Eden Arena: Malta Vibes

Do trzech razy sztuka? Illuminar Gaming i x-kom AGO swoją przygodę z dziewiątą odsłoną Eden Arena: Malta Vibes zakończyły już na fazie grupowej z komp...