STS
fot. leagueoflegends.com

Worlds 2020 – kto jest pewny udziału, a kto wciąż walczy o awans?

Zaczynający się dzisiaj tydzień rozwieje niemalże wszystkie wątpliwości dotyczące uczestników nadchodzących Worldsów. W ostatnich dniach z każdego regionu przychodzą do nas informacje dotyczące nowego zespołu, który się zakwalifikował. Jednakże kto zagra od razu w głównym etapie wydarzenia, a kto będzie musiał przejść przez play-iny? Które rozgrywki warto śledzić w najbliższym czasie i dlaczego? Nie martwcie […]

Zaczynający się dzisiaj tydzień rozwieje niemalże wszystkie wątpliwości dotyczące uczestników nadchodzących Worldsów. W ostatnich dniach z każdego regionu przychodzą do nas informacje dotyczące nowego zespołu, który się zakwalifikował. Jednakże kto zagra od razu w głównym etapie wydarzenia, a kto będzie musiał przejść przez play-iny? Które rozgrywki warto śledzić w najbliższym czasie i dlaczego? Nie martwcie się, śpieszymy z wyjaśnieniem i przewodnikiem.

Na ten moment osiemnaście drużyn może być pewnych udziału w Mistrzostwach Świata League of Legends, w których summa summarum zobaczymy dwadzieścia cztery formacje. Które regiony są odpowiedzialne za obecną lukę sześciu zespołów? Są to głównie mniej znaczące ligi, które na Worldsy wyślą po jednej reprezentacji. Mowa tutaj o Turcji, Japonii i Brazylii, gdzie mistrz zostanie wyłoniony w najbliższy weekend i to on poleci do Szanghaju. Dodatkowo wciąż nie znamy mistrza Korei i zwycięzcy tamtejszych finałów regionalnych, a także drugiego finalisty Vietnam Championship Series – w wietnamskich rozgrywkach to mistrz i wicemistrz letniej edycji kwalifikują się na Mistrzostwa Świata.

Kto zagra w głównym turnieju Worlds 2020?

Na pierwszy ogień przyjrzyjmy się fazie grupowej. W niej zobaczymy trzy reprezentacje Chin – Top Esports, JD Gaming i Suning, które są rozstawione w tej kolejności. Jesteśmy także pewni wystąpienia trzech europejskich zespołów – Fnatic, G2 Esports oraz Rogue, lecz ze względu na trwające jeszcze play-offy League of Legends European Championship, nie wiemy, kto wystartuje z jakiego miejsca. Dodatkowo w grupowych zmaganiach na pewno ujrzymy DRX oraz FlyQuest, które zakwalifikują się co najmniej z drugiego miejsca. Na chwilę obecną dziewiątą ekipą w fazie grupowej Worldsów są mistrzowie Pacific Championship Series – Machi Esports.

Kto Mistrzostwa Świata League of Legends zacznie od etapu play-in?

W play-inach Mistrzostw Świata League of Legends na pewno zobaczymy Team Liquid lub TSM. „Lub” padło tu nieprzypadkowo, wszak amerykańskie ekipy zderzą się bezpośrednio na Summoner’s Rifcie w najbliższą sobotę, a zwycięzca będzie cieszył się z wejścia od razu do głównej fazy turnieju, zaś przegrany zacznie od wstępnego etapu imprezy. Poza tym, w play-inach zobaczymy LGD Gaming, MAD Lions, PSG Talon, Unicorns of Love, Rainbow7, Legacy Esports i Team Flash (jeśli Flash zdobędzie mistrzostwo Wietnamu, to awansuje do fazy głównej). Tak jak w zeszłych edycjach Worldsów, tylko cztery drużyny z play-inów przechodzą dalej – do fazy grupowej globalnego czempionatu.

Przed nami ostatnie dni walki o awans na Mistrzostwa Świata LoL-a. Warto śledzić rywalizację w Korei, żeby poznać pozostałe dwa zespoły. Finał tamtejszych play-offów już w najbliższą sobotę, a zwycięzcę finałów regionalnych poznamy w kolejną środę. Natomiast pozostałe formacje i ich rozstawienia na Worldsach poznamy w pełni w najbliższy weekend.

Aktualna lista uczestników Mistrzostw Świata League of Legends:

Główny etap
DRX (LCK) FlyQuest (LCS) Fnatic (LEC)
G2 Esports (LEC) JD Gaming (LPL) Machi Esports (PCS)
Rogue (LEC) Suning (LPL) Top Esports (LPL)
Etap play-in
Legacy Esports (OPL) LGD Gaming (LPL) MAD Lions (LEC)
PSG Talon (PCS) Rainbow7 (LLA) Team Flash (VCS)
tsm logo
Team Liquid (LCS) TSM (LCS) Unicorns of Love (LCL)

Tegoroczne Mistrzostwa Świata League of Legends w całości zostaną rozegrane w Szanghaju. Zmagania wystartują 25 września, a nowego mistrza Worlds 2020 poznamy ponad miesiąc później, 31 października 2020.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jaki kurs powinien obrać MIBR? Zapytaliśmy o to ekspertów od brazylijskiej sceny

Co łączy MIBR i FC Barcelonę? Obie drużyny zaznały ostatnio dotkliwych niepowodzeń (zresztą  nie pierwszych), które rozpoczęły burzliwą  dyskusję na t...